Stojan na šperky Strom klenotov z Indie, 30 cm

Ručne vyrobený kovový stojan v podobe krásne narasteného stromu bude ideálnym miestom na uloženie vašich šperkov tak, aby robili radosť, aj keď ich práve nenosíte.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EL354297
21,65 € 17,89 € bez DPH 21,65 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.8 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Je škoda, keď vaše obľúbené šperky odložíte do šuplíka, kde schované nie sú vidieť. Prečo by ste si ich nemali užívať aj v čase, keď ich práve nemáte na sebe? Aby sa klenoty dostali na výslnie, vymysleli remeselníci z Noemovej archy v Indii tento jedinečný strom, ktorý vaše šperky dostane do centra pozornosti. Po vyzlečení naň môžete svoje drahocennosti uložiť bez toho, aby sa retiazky zamotali. Navyše ušetríte čas hľadaním tých správnych náušníc, pretože všetko uvidíte na prvý pohľad.

Praktická a poctivo zaplatená fair trade ručná práca z kovu – každý kus je originál a vzájomne sa jednotlivé kusy líšia veľkosťou, farbami i jednotlivými tvarmi.

Rozmery: šírka 27 cm, výška 30 cm, hĺbka 10,5 cm.

Vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu

Stojan vyrobili drobní indickí remeselníci, ktorí spolupracujú s miestnou Fair Trade organizáciou Noah's Ark International Exports (slovensky Medzinárodné exporty Noemova archa) so sídlom v Moradabade. Cieľom Noemovej archy je bojovať proti vykorisťovaniu remeselníkov priekupníkmi a umožniť im získať dôstojnejšiu odmenu prostredníctvom priameho vývozu a Fair Trade.

A to sa jej darí. K spoločnosti sa pripája stále viac a viac výrobcov a dnes spolupracuje už so 100 skupinami producentov, ktoré vyrábajú celý rad rôznych remeselných výrobkov. So zvyšujúcim sa objemom tovaru tak bolo možné zaobstarať si centrálnu dielňu na kontrolu kvality a vlastný sklad na balenie tovaru a prípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školenia remeselníkov prebiehajú v ich domovoch, a dostáva sa im aj toľko potrebného vybavenia pre vyššiu bezpečnosť práce. Pre deti remeselníkov sa potom ponúka bezplatné vzdelávanie, učebné pomôcky a pravidelné stravovanie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu