Rozkladacia krabička na šperky s 3 priehradkami z Nepálu, ružová

Šikovná pekná krabička, ktorá roztiahnutím ponúkne 3 priehradky na vaše šperky a drobnosti. Ručne vyrobená z recyklovaného papiera ženami v Nepále.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: WP740404
9,99 € 8,26 € bez DPH 9,99 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené dózy, krabičky a boxy
Hmotnosť: 0.227 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Welt Partner: Fair trade garance Welt Partner
Položka bola vypredaná…

Praktická krabička ručne vyrobená z recyklovaného papiera ženami v Nepále podľa princípov fair trade pre vaše šperky aj iné drobnosti. Nezaberá veľa miesta navyše a pritom ju ľahko rozložíte tak, aby obsah priehradok bol dobre viditeľný a prístupný. Cez viečko sa do nej nepráši ani sa krabička sama nerozkladá. Materiál je príjemný na dotyk, dobre vyzerá a je šetrný k životnému prostrediu. Vďaka precíznej práci k sebe jednotlivé diely perfektne sedia a je radosť s krabičkou pracovať.

Vstupnou surovinou na ručnú výrobu papiera sú bavlnené nite, zberový papier a poľnohospodársky odpad ako sú listy banánovníkov. Jednoduchou ručnou technikou potom vzniká hmota, ktorá sa rozkladá a suší na slnku. Vysušené listy papiera sa potom nastrihajú a ďalej spracovávajú na rôzne papierenské výrobky. Ide o spôsob výroby, ktorý je k miestnemu životnému prostrediu veľmi šetrný a udržateľný.

Poctivo zaplatená ručná práca - každý kus je jedinečný originál a môže sa vzájomne nadrobno líšiť rozmermi a farebným tónom.

Rozmery v zloženom stave: šírka a hĺbka 11 cm, výška 13 cm. Vnútorné rozmery priehradok sú cca 10x10x4 cm.

Ručne vyrobená vo fair trade projektu Get Paper Industry v Nepále

Družstvo Get Paper Industry v Nepále sa zaoberá najmä tradičnou ručnou výrobou papiera a rôznych papierenských a plstených výrobkov. Cieľom je práve pomocou tradičných nepálskych remesiel a princípov fair trade ponúknuť ženám na okraji spoločnosti pracovné príležitosti, dobré pracovné podmienky a spravodlivé mzdy. Get Paper navyše svoje členky a miestnu komunitu podporuje aj vo vzdelávaní a starostlivosti o svoje zdravie a životné prostredie.

Veľmi dôležitým záujmom družstva je zabezpečenie vzdelávania dievčat, a tak okrem 250 štipendií, ktoré sú udeľované každý rok, začala Get Paper aj kampaň "Pošlite svoju dcéru do školy". Tento slogan možno nájsť aj na približne 1000 školských taškách, ktoré boli rozdané deťom. Cieľom je, aby komunita prehodnotila svoje postoje a do škôl chodili aj dievčatá. Get Paper podporuje 7 škôl pri zlepšovaní infraštruktúry, udeľovaní štipendií a poskytovaní školských uniforiem av roku 2000 vybudovala aj vlastnú školu.

Ženy v Get Paper vyrábajú vysoko kvalitný tovar, čo dokazuje aj získaná certifikácia ISO 9001:2008 a spoločne s normami kvality plnia aj svoje záväzky voči životnému prostrediu. Spoločnosť je certifikovaná aj ISO 14001:2004 a je členom WFTO (World Fair Trade Organization).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu