Stojan na šperky Rozkvitnutý strom z Indie, 42 cm

Nádherný kovový stojan na vaše obľúbené šperky, ktoré si tak budete užívať aj v čase, keď ich práve nenosíte. Ručne vyrobený v Indii podľa pravidiel fair trade.

Položka bola vypredaná…
Dlhodobo nedostupné
Kód: NA140189
29,68 € 24,53 € bez DPH 29,68 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.5 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Je predsa škoda, keď vaše obľúbené šperky po nosení odložíte do šuplíka, kde zostanú schované. Prečo by ste si ich nemali užívať, aj keď ich práve nenosíte? Drobní remeselníci z Noemovej archy v Indii tak prišli s niečím jedinečným, čo vaše šperky dostane do centra pozornosti. Perfektné miesto na uloženie šperkov, kde sa retiazky nezamotajú a vy ušetríte čas hľadaním tých správnych náušníc. Všetko uvidíte na prvý pohľad as ešte parádnym prezentačným efektom naviac.

Praktická, krásna a poctivo zaplatená fair trade ručná práca z kovu - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosťou, farbami a jednotlivými tvarmi.

Výška 42 cm.

Vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu

Stojan vyrobili drobní indickí remeselníci, ktorí spolupracujú s miestnou Fair Trade organizáciou Noah's Ark International Exports (slovensky Medzinárodné exporty Noemova archa) so sídlom v Moradabade. Cieľom Noemovej archy je bojovať proti vykorisťovaniu remeselníkov priekupníkmi a umožniť im získať dôstojnejšiu odmenu prostredníctvom priameho vývozu a Fair Trade.

A to sa jej darí. K spoločnosti sa pripája stále viac a viac výrobcov a dnes spolupracuje už so 100 skupinami producentov, ktoré vyrábajú celý rad rôznych remeselných výrobkov. So zvyšujúcim sa objemom tovaru tak bolo možné zaobstarať si centrálnu dielňu na kontrolu kvality a vlastný sklad na balenie tovaru a prípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školenia remeselníkov prebiehajú v ich domovoch, a dostáva sa im aj toľko potrebného vybavenia pre vyššiu bezpečnosť práce. Pre deti remeselníkov sa potom ponúka bezplatné vzdelávanie, učebné pomôcky a pravidelné stravovanie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu