Prívesok na kľúče Reťaz z kolesa z Indie

Recyklovaný kúsok reťaze z bicykla z Indie v podobe prívesku s retiazkou a krúžkom na zavesenie na zväzok kľúčov, na batoh či tašku.

Skladom (>10 ks)
Kód: EL391438
1,89 € 1,56 € bez DPH 1,89 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.031 kg
Hmotnost: 31 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Kúsok reťaze z bicykla recyklovaný drobnými remeselníkmi v Indii do podoby Fair Trade prívesku na kľúče. Železo s medeným povrchom plus retiazka a krúžok pre ľahké a rýchle pripevnenie na zväzok kľúčov či napríklad na batoh alebo tašku nielen cyklistických nadšencov.

Fair Trade ručná práca - každý kus je recyklovaný originál a môže sa líšiť veľkosťou aj farbou.

Vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu

Prívesok vyrobili drobní indickí remeselníci, ktorí spolupracujú s miestnou Fair Trade organizáciou Noah's Ark International Exports (slovensky Medzinárodné exporty Noemova archa) so sídlom v Moradabade. Cieľom Noemovej archy je bojovať proti vykorisťovaniu remeselníkov priekupníkmi a umožniť im získať dôstojnejšiu odmenu prostredníctvom priameho vývozu a Fair Trade.

A to sa jej darí. K spoločnosti sa pripája stále viac a viac výrobcov a dnes spolupracuje už so 100 skupinami producentov, ktoré vyrábajú celý rad rôznych remeselných výrobkov. So zvyšujúcim sa objemom tovaru tak bolo možné zaobstarať si centrálnu dielňu na kontrolu kvality a vlastný sklad na balenie tovaru a prípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školenia remeselníkov prebiehajú v ich domovoch, a dostáva sa im aj toľko potrebného vybavenia pre vyššiu bezpečnosť práce. Pre deti remeselníkov sa potom ponúka bezplatné vzdelávanie, učebné pomôcky a pravidelné stravovanie.

 

Rozmery reťaze z kolesa: dĺžka 9,5 cm, šírka 1,0 cm.
Dĺžka retiazky 3,3 cm, priemer krúžku 3 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu