Stojan na šperky s vtáčikmi z Indie, 40 cm

Decentný, ale roztomilý kovový stojan so 4 poschodiami na šperky a iné drobnosti. Ručne vyrobený v Indii.

Skladom (8 ks)
Kód: NA124178
14,01 € 11,58 € bez DPH 14,01 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.44 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Železný stojan na šperky a iné drobnosti ručne vyrobený v Indii. Stojan má 2 poschodia s dierkami, na ktorých sedia vtáčiky. Dolné poschodie tvorí guľatá tyčka av najvyššom poschodí môžete využiť 10 háčikov na každú stranu. Decentný a funkčný design, vhodný do každého interiéru.

Poctivo zaplatená fair trade ručná práca - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosťou a jednotlivými tvarmi.

Rozmery: šírka 20 cm, výška 40 cm, hĺbka 12,5 cm

Vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu

Stojan vyrobili drobní indickí remeselníci, ktorí spolupracujú s miestnou Fair Trade organizáciou Noah's Ark International Exports (slovensky Medzinárodné exporty Noemova archa) so sídlom v Moradabade. Cieľom Noemovej archy je bojovať proti vykorisťovaniu remeselníkov priekupníkmi a umožniť im získať dôstojnejšiu odmenu prostredníctvom priameho vývozu a Fair Trade.

A to sa jej darí. K spoločnosti sa pripája stále viac a viac výrobcov a dnes spolupracuje už so 100 skupinami producentov, ktoré vyrábajú celý rad rôznych remeselných výrobkov. So zvyšujúcim sa objemom tovaru tak bolo možné zaobstarať si centrálnu dielňu na kontrolu kvality a vlastný sklad na balenie tovaru a prípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školenia remeselníkov prebiehajú v ich domovoch, a dostáva sa im aj toľko potrebného vybavenia pre vyššiu bezpečnosť práce. Pre deti remeselníkov sa potom ponúka bezplatné vzdelávanie, učebné pomôcky a pravidelné stravovanie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu