Dóza z mangového dreva Žirafa s mláďaťom, 7 cm

Krásna dóza s príbehom a viečkom s reliéfom žirafy a jej mláďaťa. S láskou ručne vyrobená z exotického mangového dreva v Indii.

Skladom (>10 ks)
Kód: EL510853
9,20 € 7,60 € bez DPH 9,20 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené dózy, krabičky a boxy
Hmotnosť: 0.07 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Krásna krabička či malá dóza z exotického dreva z mangovníka ručne s láskou vyrobená v Indii. Prirodzenú štruktúru mangového dreva dopĺňa odnímateľné viečko natreté bielou farbou, do ktorej je následne vyrezaný motív žirafy a jej žirafátka so srdiečkami. Dózičku môžete použiť aj bez viečka na rôzne drobnosti.

Poctivo zaplatená ručná práca - každý kus je originál a vzájomne sa môže líšiť veľkosťou, tvarom, farbami aj kresbou.

Rozmery: vonkajší priemer cca 7,5 cm, výška 4,3 cm.

Ručne vyrobená v rámci Fair Trade projektu v Indii

Organizácia ASHA Handicrafts Association bola založená v roku 1975 ako nezisková, sociálna a environmentálna spoločnosť av rovnakom roku získala vývoznú licenciu a začala budovať sieť výrobcov fair trade na podporu znevýhodnených výrobcov. Prvou skupinou boli rezbári, ale súčasne Asha spolu s ďalšími organizáciami usporiadala niekoľko workshopov a školení pre sociálne znevýhodnených a zdravotne postihnutých remeselníkov a dnes pracuje s viac ako 50 skupinami výrobcov po celej Indii. Viac ako 800 výrobcov tak dnes vyrába tovar z dreva, železa, papierovej hmoty, kameňa i striebra, vzniká bižutéria aj pohľadnice, ženy šijú a tkajú. Remeselné techniky a zručnosti sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Osobitná pozornosť je venovaná slobodným ženám, vdovám a ženám bez vzdelania, rovnako ako malomocným. Ostatne v sanskrte znamená "asha" "nádej".

Asha všetky zisky investuje späť do podpory ľudí a ponúka tak pozoruhodne bohatý program: remeselníci dostávajú spravodlivú odmenu za svoje fair trade tovary, podporu na lekársku starostlivosť a vzdelávanie svojich detí, môžu využiť drobné pôžičky na otvorenie a vybavenie svojich dielní, poradenstvo a školenia. Deti môžu čerpať študijné štipendiá a vzdelávať sa v témach ako tuberkulóza, AIDS, antikoncepcia či zneužívanie drog.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu