Dóza z mangového dreva Žirafa s mláďaťom, 7 cm

Krásna dóza s príbehom a viečkom s reliéfom žirafy a jej mláďaťa. S láskou ručne vyrobená z exotického mangového dreva v Indii.

Skladom (>10 ks)
Kód: EL510853
9,20 € 7,60 € bez DPH 9,20 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené dózy, krabičky a boxy
Hmotnosť: 0.07 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Krásna krabička či malá dóza z exotického dreva z mangovníka ručne s láskou vyrobená v Indii. Prirodzenú štruktúru mangového dreva dopĺňa odnímateľné viečko natreté bielou farbou, do ktorej je následne vyrezaný motív žirafy a jej žirafátka so srdiečkami. Dózičku môžete použiť aj bez viečka na rôzne drobnosti.

Poctivo zaplatená ručná práca - každý kus je originál a vzájomne sa môže líšiť veľkosťou, tvarom, farbami aj kresbou.

Rozmery: vonkajší priemer cca 7,5 cm, výška 4,3 cm.

Ručne vyrobená v rámci Fair Trade projektu v Indii

Organizácia ASHA Handicrafts Association bola založená v roku 1975 ako nezisková, sociálna a environmentálna spoločnosť av rovnakom roku získala vývoznú licenciu a začala budovať sieť výrobcov fair trade na podporu znevýhodnených výrobcov. Prvou skupinou boli rezbári, ale súčasne Asha spolu s ďalšími organizáciami usporiadala niekoľko workshopov a školení pre sociálne znevýhodnených a zdravotne postihnutých remeselníkov a dnes pracuje s viac ako 50 skupinami výrobcov po celej Indii. Viac ako 800 výrobcov tak dnes vyrába tovar z dreva, železa, papierovej hmoty, kameňa i striebra, vzniká bižutéria aj pohľadnice, ženy šijú a tkajú. Remeselné techniky a zručnosti sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Osobitná pozornosť je venovaná slobodným ženám, vdovám a ženám bez vzdelania, rovnako ako malomocným. Ostatne v sanskrte znamená "asha" "nádej".

Asha všetky zisky investuje späť do podpory ľudí a ponúka tak pozoruhodne bohatý program: remeselníci dostávajú spravodlivú odmenu za svoje fair trade tovary, podporu na lekársku starostlivosť a vzdelávanie svojich detí, môžu využiť drobné pôžičky na otvorenie a vybavenie svojich dielní, poradenstvo a školenia. Deti môžu čerpať študijné štipendiá a vzdelávať sa v témach ako tuberkulóza, AIDS, antikoncepcia či zneužívanie drog.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie