Veľký betlehem z recyklovaného kovu z Kolumbie, 35 cm

Veľký kovový betlehem ručne vyrobený unikátnou technikou z kovu v Bogote v Kolumbii. Jednotlivé postavy sú stavané samostatne a aj klenbu môžete dozdobiť podľa ľubovôle.

Skladom (1 ks)
Kód: GL530788
79,47 € 65,68 € bez DPH 79,47 € / 1 ks
Kategória: Fair trade betlehemy
Hmotnosť: 1.2 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Veľký betlehem ručne vyrobený z recyklovaného kovu v Kolumbii podľa princípov fair trade. Kolumbijčania sú známi svojou chuťou do života, dobrou náladou, a tiež láskou k farebným dekoráciám s množstvom zlata a lesku. A práve na tomto základe v partnerskej dielni Óxidos (v preklade hrdzavý) v Bogote miestni pracovníci vyrobili tento parádny betlehem. Výroba vychádza z jedinečnej techniky, ktorú v Óxidos zdokonaľujú niekoľko rokov, a vďaka ktorej zadná strana výrobku vyzerá ako hrdzavá, aj keď samozrejme nie je.

Skladá sa z podstavca s klenbou a 6 láskyplne ručne maľovaných postáv, ktoré si môžete postaviť a premiestňovať podľa ľubovôle. Každá z postáv má svoj vlastný malý podstavec, vďaka ktorému môže stáť kdekoľvek ju umiestnite. Klenbu si môžete taktiež dozdobiť podľa vlastného uváženia a každý rok tak mať trochu iný betlehem, aj keď s rovnakým, už tradičným, základom.

Ručné práce - každý kus je jedinečný originál a líši sa kresbou, tvarom, veľkosťou aj farbami.

Rozmery: výška 35 cm, priemer 30 cm.
Hmotnosť: cca 1000 g.

Ručne vyrobený v Kolumbii vo fair trade dielni Óxidos

Dielňa Óxidos navrhuje a vyrába nábytok a dekorácie z kovu s osobitou identitou a funkčnosťou. Používa čiastočne recyklovaný kov a železu dáva nový život plný farieb, ľahkosti, humoru a osobného kontaktu. Ich jedinečné ručne vyrobené kúsky zdobia súkromné domy aj pracovné priestory a vzbudzujú radosť. Pýši sa vlastnou technikou, ktorú v priebehu rokov priviedli takmer k dokonalosti. Ich výrobky tak môžu v miestach, kde nie sú farbené, pôsobiť hrdzavo (odtiaľ aj názov dielne).

Ako rodinný podnik vznikol v roku 1994 a vďaka spolupráci s fair trade odberateľmi sa čoskoro stal príbehom úspechu. Óxidos neustále rozširovala svoje podnikanie a školila mladých ľudí, až v roku 2013 zamestnával 30 ľudí, tretinu mladých vo veku 18-21 rokov, ktorí v tejto dielni získavajú toľko potrebnú kvalifikáciu a pracovné návyky. Ďalších asi 20 ľudí je napojených nepriamo.

Sociálny rozmer dielne Óxidos je príkladná. Okrem miezd a zdravotného a dôchodkového poistenia majú všetci zamestnanci nárok aj na podiel z ročného zisku spoločnosti. Tehotné ženy majú možnosť vykonávať jednoduchú prácu z domu. Tak zostávajú v spojení so spoločnosťou a naďalej sú chránení sociálnym zabezpečením. Tomuto typu pracovného pomeru tu hovoria „satelitní“.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu