Veľký betlehem z recyklovaného kovu z Kolumbie, 35 cm

Veľký kovový betlehem ručne vyrobený unikátnou technikou z kovu v Bogote v Kolumbii. Jednotlivé postavy sú stavané samostatne a aj klenbu môžete dozdobiť podľa ľubovôle.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: GL530788
79,47 € 65,68 € bez DPH 79,47 € / 1 ks
Kategória: Fair trade betlehemy
Hmotnosť: 1.2 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo
Položka bola vypredaná…

Veľký betlehem ručne vyrobený z recyklovaného kovu v Kolumbii podľa princípov fair trade. Kolumbijčania sú známi svojou chuťou do života, dobrou náladou, a tiež láskou k farebným dekoráciám s množstvom zlata a lesku. A práve na tomto základe v partnerskej dielni Óxidos (v preklade hrdzavý) v Bogote miestni pracovníci vyrobili tento parádny betlehem. Výroba vychádza z jedinečnej techniky, ktorú v Óxidos zdokonaľujú niekoľko rokov, a vďaka ktorej zadná strana výrobku vyzerá ako hrdzavá, aj keď samozrejme nie je.

Skladá sa z podstavca s klenbou a 6 láskyplne ručne maľovaných postáv, ktoré si môžete postaviť a premiestňovať podľa ľubovôle. Každá z postáv má svoj vlastný malý podstavec, vďaka ktorému môže stáť kdekoľvek ju umiestnite. Klenbu si môžete taktiež dozdobiť podľa vlastného uváženia a každý rok tak mať trochu iný betlehem, aj keď s rovnakým, už tradičným, základom.

Ručné práce - každý kus je jedinečný originál a líši sa kresbou, tvarom, veľkosťou aj farbami.

Rozmery: výška 35 cm, priemer 30 cm.
Hmotnosť: cca 1000 g.

Ručne vyrobený v Kolumbii vo fair trade dielni Óxidos

Dielňa Óxidos navrhuje a vyrába nábytok a dekorácie z kovu s osobitou identitou a funkčnosťou. Používa čiastočne recyklovaný kov a železu dáva nový život plný farieb, ľahkosti, humoru a osobného kontaktu. Ich jedinečné ručne vyrobené kúsky zdobia súkromné domy aj pracovné priestory a vzbudzujú radosť. Pýši sa vlastnou technikou, ktorú v priebehu rokov priviedli takmer k dokonalosti. Ich výrobky tak môžu v miestach, kde nie sú farbené, pôsobiť hrdzavo (odtiaľ aj názov dielne).

Ako rodinný podnik vznikol v roku 1994 a vďaka spolupráci s fair trade odberateľmi sa čoskoro stal príbehom úspechu. Óxidos neustále rozširovala svoje podnikanie a školila mladých ľudí, až v roku 2013 zamestnával 30 ľudí, tretinu mladých vo veku 18-21 rokov, ktorí v tejto dielni získavajú toľko potrebnú kvalifikáciu a pracovné návyky. Ďalších asi 20 ľudí je napojených nepriamo.

Sociálny rozmer dielne Óxidos je príkladná. Okrem miezd a zdravotného a dôchodkového poistenia majú všetci zamestnanci nárok aj na podiel z ročného zisku spoločnosti. Tehotné ženy majú možnosť vykonávať jednoduchú prácu z domu. Tak zostávajú v spojení so spoločnosťou a naďalej sú chránení sociálnym zabezpečením. Tomuto typu pracovného pomeru tu hovoria „satelitní“.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie