Kovový betlehem Svätá rodina v stajni z Indie, 30 cm

Nádherný decentný betlehem v podobe Svätej rodiny s kravkou a ovečkou ručne vyrobený z čierneho kovu v Indii; na postavenie aj v moderných interiéroch .

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EZ33147
22,86 € 18,89 € bez DPH 22,86 € / 1 ks
Kategória: Fair trade betlehemy
Hmotnosť: 0.52 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Prostý krásny betlehem v modernom štýle s tradičným znázornením Svätej rodiny s kravičkou a ovečkou určený na postavenie na podložku. Jednoduché, ale funkčné prevedenie z čierneho kovu. Ručne vyrobený podľa princípov fair trade v Indii. Svojím nadčasovým designom je vhodný do takmer akéhokoľvek interiéru, kde ho môžete nechať po celý rok.

Poctivo zaplatená ručná práca - každý kus je jedinečný originál a môže sa líšiť veľkosťou aj jednotlivými tvarmi.

Rozmery: šírka 30 cm, výška 15 cm, hĺbka 2,5 cm.

Ručne vyrobený v rámci Fair Trade projektu v Indii

Vianočný betlehem vyrobili drobní indickí remeselníci, ktorí spolupracujú s miestnou Fair Trade organizáciou Noah's Ark International Exports (slovensky Medzinárodné exporty Noemova archa) so sídlom v Moradabade. Cieľom Noemovej archy je bojovať proti vykorisťovaniu remeselníkov priekupníkmi a umožniť im získať dôstojnejšiu odmenu prostredníctvom priameho vývozu a Fair Trade.

A to sa jej darí. K spoločnosti sa pripája stále viac a viac výrobcov a dnes spolupracuje už so 100 skupinami producentov, ktoré vyrábajú celý rad rôznych remeselných výrobkov. So zvyšujúcim sa objemom tovaru tak bolo možné zaobstarať si centrálnu dielňu na kontrolu kvality a vlastný sklad na balenie tovaru a prípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školenia remeselníkov prebiehajú v ich domovoch, a dostáva sa im aj toľko potrebného vybavenia pre vyššiu bezpečnosť práce. Pre deti remeselníkov sa potom ponúka bezplatné vzdelávanie, učebné pomôcky a pravidelné stravovanie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu