Srdiečko s bielymi kvetmi z mastenca z Kene, rôzne farby

Pekné srdiečko ručne vyrezané a maľované z mastenca v Keni. Veľmi obľúbený a už legendárny Fair Trade rukojeľ v novom dizajne a plochejšom prevedení.

Skladom (10 ks)
Kód: EL451361
2,89 € 2,39 € bez DPH 2,89 € / 1 ks
Kategória: Ručne robená srdiečka, hračky a perá
Hmotnosť: 0.042 kg
Hmotnost: 42 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Už legendárny Fair Trade ručne vyrobený výrobok z Kene, kde sa ručne vyrezáva aj maľuje. Na výrobu sa používa mastenec, najmäkší minerál na stupnici tvrdosti. Umenie spracovania mastenca sa v rodinách remeselníkov odovzdáva z generácie na generáciu a prebieha výlučne ručne, od ťažby kameňa až po rezbárstvo a maľbu. Muži kameň ťaží, ženy sú potom zodpovedné za jemnú finálnu prácu.

Vyrába sa v rôznych farbách a tento dizajn je navyše obohatený o rytú kresbu kvetov, hrúbka srdca je len 1,1 cm. Kvety nie sú maľované, ale vyrezané do samotného srdiečka. Kvety sú teda v prirodzenej farbe použitého mastenca a povrch srdiečka je plastický.

Fair Trade ručná práca - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosť, tvar, farba aj kresby.

Ručne vyrezané v Keni v rámci Fair Trade projektu

Srdiečko vyrobili drobní remeselníci z malej svojpomocnej skupiny s názvom Smolart, čo je skratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvorí ju približne 200 členov, z ktorých dve tretiny sú ženy, a pracujú v obci Tabaka v juhozápadnej Keni v oblasti, ktorá je známa pre mastenec Kisii. Ten je pomenovaný po rovnomennom názve regiónu a hlavného mesta a nachádza sa tu v rôznej tvrdosti a odtieňoch
 

Zmyslom svojpomocnej skupiny je dať každému členovi príležitosť pracovať samostatne a na vlastnú zodpovednosť. To je obzvlášť vo vidieckych oblastiach Kene vzácne privilégium. Všetci remeselníci vyrábajú vysoko kvalitné predmety dennej potreby a originálne, jemne vyrezávané dekoratívne predmety. Prostredníctvom Fair Trade potom svoje výrobky predávajú za dôstojné ceny a napĺňajú tak svoj cieľ – zlepšiť životné podmienky vo svojej obci a okolí.


Približné rozmery: šírka 4,5 cm, výška 4,4 cm, hrúbka 1,1 cm.
Hmotnosť cca 42 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie