Srdiečko s bielymi kvetmi z mastenca z Kene, rôzne farby

Pekné srdiečko ručne vyrezané a maľované z mastenca v Keni. Veľmi obľúbený a už legendárny Fair Trade rukojeľ v novom dizajne a plochejšom prevedení.

Skladom (3 ks)
Kód: EL451361
2,89 € 2,39 € bez DPH 2,89 € / 1 ks
Kategória: Ručne robená srdiečka, hračky a perá
Hmotnosť: 0.042 kg
Hmotnost: 42 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Už legendárny Fair Trade ručne vyrobený výrobok z Kene, kde sa ručne vyrezáva aj maľuje. Na výrobu sa používa mastenec, najmäkší minerál na stupnici tvrdosti. Umenie spracovania mastenca sa v rodinách remeselníkov odovzdáva z generácie na generáciu a prebieha výlučne ručne, od ťažby kameňa až po rezbárstvo a maľbu. Muži kameň ťaží, ženy sú potom zodpovedné za jemnú finálnu prácu.

Vyrába sa v rôznych farbách a tento dizajn je navyše obohatený o rytú kresbu kvetov, hrúbka srdca je len 1,1 cm. Kvety nie sú maľované, ale vyrezané do samotného srdiečka. Kvety sú teda v prirodzenej farbe použitého mastenca a povrch srdiečka je plastický.

Fair Trade ručná práca - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosť, tvar, farba aj kresby.

Ručne vyrezané v Keni v rámci Fair Trade projektu

Srdiečko vyrobili drobní remeselníci z malej svojpomocnej skupiny s názvom Smolart, čo je skratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvorí ju približne 200 členov, z ktorých dve tretiny sú ženy, a pracujú v obci Tabaka v juhozápadnej Keni v oblasti, ktorá je známa pre mastenec Kisii. Ten je pomenovaný po rovnomennom názve regiónu a hlavného mesta a nachádza sa tu v rôznej tvrdosti a odtieňoch
 

Zmyslom svojpomocnej skupiny je dať každému členovi príležitosť pracovať samostatne a na vlastnú zodpovednosť. To je obzvlášť vo vidieckych oblastiach Kene vzácne privilégium. Všetci remeselníci vyrábajú vysoko kvalitné predmety dennej potreby a originálne, jemne vyrezávané dekoratívne predmety. Prostredníctvom Fair Trade potom svoje výrobky predávajú za dôstojné ceny a napĺňajú tak svoj cieľ – zlepšiť životné podmienky vo svojej obci a okolí.


Približné rozmery: šírka 4,5 cm, výška 4,4 cm, hrúbka 1,1 cm.
Hmotnosť cca 42 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu