Srdiečko z mastenca z Kene, rôzne kresby

Legendárne ručne vyrezané srdiečko z mastenca s krásnou ručnou kresbou z Kene. Rôzne originálne africké kresby na rôzne farbených srdiečkach.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL303578
3,57 € 2,95 € bez DPH 3,57 € / 1 ks
Kategória: Ručne robená srdiečka, hračky a perá
Hmotnosť: 0.106 kg
Hmotnost: 106 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Legendárny Fair Trade ručne vyrobený výrobok z Kene, kde sa ručne vyrezáva aj maľuje. Na výrobu sa používa mastenec, najmäkší minerál na stupnici tvrdosti. Umenie spracovania mastenca sa v rodinách remeselníkov odovzdáva z generácie na generáciu a prebieha výlučne ručne, od ťažby kameňa až po rezbárstvo a maľbu. Muži kameň ťaží, ženy sú potom zodpovedné za jemnú finálnu prácu.

Vyrába sa v rôznych farbách a designoch. Kresba zvierat, ornamentov či kvetín je kombináciou maľby a rytia. Svetlé linky sú do maľby vyryté a odhaľujú prirodzenú farbu použitého mastenca. Povrch srdiečka je teda nadrobno plastický.

Fair Trade ručná práca - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosť, tvar, farba aj kresba. Prosím, špecifikujte v poznámke objednávky, aké srdiečko by ste radi, pokúsime sa vám vyjsť v ústrety (v rámci aktuálnych skladových zásob).

Ručne vyrezané v Keni v rámci Fair Trade projektu

Srdiečko vyrobili drobní remeselníci z malej svojpomocnej skupiny s názvom Smolart, čo je skratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvorí ju približne 200 členov, z ktorých dve tretiny sú ženy, a pracujú v obci Tabaka v juhozápadnej Keni v oblasti, ktorá je známa pre mastenec Kisii. Ten je pomenovaný po rovnomennom názve regiónu a hlavného mesta a nachádza sa tu v rôznej tvrdosti a odtieňoch
 

Zmyslom svojpomocnej skupiny je dať každému členovi príležitosť pracovať samostatne a na vlastnú zodpovednosť. To je obzvlášť vo vidieckych oblastiach Kene vzácne privilégium. Všetci remeselníci vyrábajú vysoko kvalitné predmety dennej potreby a originálne, jemne vyrezávané dekoratívne predmety. Prostredníctvom Fair Trade potom svoje výrobky predávajú za dôstojné ceny a napĺňajú tak svoj cieľ – zlepšiť životné podmienky vo svojej obci a okolí.


Rozmery: šírka 5 cm, výška 4,5 cm, hrúbka 3,5 cm.
Hmotnosť: 106 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu