Srdiečko mini z mastenca z Kene, rôzne kresby

Legendárne ručne vyrezané srdiečko z mastenca s krásnou ručnou kresbou z Kene. Rôzne farby a rôzne originálne africké kresby.

Skladom (>10 ks)
Kód: EL451378
1,56 € 1,29 € bez DPH 1,56 € / 1 ks
Kategória: Ručne robená srdiečka, hračky a perá
Hmotnosť: 0.016 kg
El Puente: Fair trade garance El Puente

Legendárny Fair Trade ručne vyrobený výrobok z Kene, kde sa ručne vyrezáva aj maľuje. Na výrobu sa používa mastenec, najmäkší minerál na stupnici tvrdosti. Umenie spracovania mastenca sa v rodinách remeselníkov odovzdáva z generácie na generáciu a prebieha výlučne ručne, od ťažby kameňa až po rezbárstvo a maľbu. Muži kameň ťaží, ženy sú potom zodpovedné za jemnú finálnu prácu.

Vyrába sa v rôznych farbách a designoch. Kresba zvierat, ornamentov či kvetín je kombináciou maľby a rytia. Svetlé linky sú do maľby vyryté a odhaľujú prirodzenú farbu použitého mastenca. Povrch srdiečka je teda nadrobno plastický.

Fair Trade ručná práca - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosť, tvar, farba aj kresba.

Rozmery cca: 2,7 x 2,5 x 2 cm.
Hmotnosť: 16 g.

Ručne vyrezané v Keni v rámci Fair Trade projektu

Srdiečko vyrobili drobní remeselníci z malej svojpomocnej skupiny s názvom Smolart, čo je skratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvorí ju približne 200 členov, z ktorých dve tretiny sú ženy, a pracujú v obci Tabaka v juhozápadnej Keni v oblasti, ktorá je známa pre mastenec Kisii. Ten je pomenovaný po rovnomennom názve regiónu a hlavného mesta a nachádza sa tu v rôznej tvrdosti a odtieňoch
 

Zmyslom svojpomocnej skupiny je dať každému členovi príležitosť pracovať samostatne a na vlastnú zodpovednosť. To je obzvlášť vo vidieckych oblastiach Kene vzácne privilégium. Všetci remeselníci vyrábajú vysoko kvalitné predmety dennej potreby a originálne, jemne vyrezávané dekoratívne predmety. Prostredníctvom Fair Trade potom svoje výrobky predávajú za dôstojné ceny a napĺňajú tak svoj cieľ – zlepšiť životné podmienky vo svojej obci a okolí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu