Srdiečko mini z mastenca z Kene, červené, rôzne vzory

Legendárne ručne vyrezané srdiečko z mastenca s krásnou ručnou kresbou z Kene. Rôzne originálne africké vzory a kresby na červenom podklade.

Skladom (6 ks)
Kód: WP680402
1,97 € 1,63 € bez DPH 1,97 € / 1 ks
Kategória: Ručne robená srdiečka, hračky a perá
Hmotnosť: 0.015 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Welt Partner: Fair trade garance Welt Partner

Legendárny Fair Trade ručne vyrobený výrobok z Kene, kde sa ručne vyrezáva aj maľuje. Na výrobu sa používa mastenec, najmäkší minerál na stupnici tvrdosti. Umenie spracovania mastenca sa v rodinách remeselníkov odovzdáva z generácie na generáciu a prebieha výlučne ručne, od ťažby kameňa až po rezbárstvo a maľbu. Muži kameň ťaží, ženy sú potom zodpovedné za jemnú finálnu prácu.

Vyrába sa v rôznych farbách a designoch. Kresba zvierat, ornamentov či kvetín je kombináciou maľby a rytia. Svetlé linky sú do maľby vyryté a odhaľujú prirodzenú farbu použitého mastenca. Povrch srdiečka je teda nadrobno plastický. Táto verzia srdiečok je vždy červeno farbená a následne sa ručne tvorí kresba.

Fair Trade ručná práca - každý kus je originál a vzájomne sa môže líšiť veľkosťou, tvarom, farbou aj kresbami.

Rozmery cca 2 x 2 cm.

Ručne vyrezané v Keni v rámci Fair Trade projektu

Srdiečko vyrobili drobní remeselníci z malej svojpomocnej skupiny s názvom Smolart, čo je skratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvorí ju približne 200 členov, z ktorých dve tretiny sú ženy, a pracujú v obci Tabaka v juhozápadnej Keni v oblasti, ktorá je známa pre mastenec Kisii. Ten je pomenovaný po rovnomennom názve regiónu a hlavného mesta a nachádza sa tu v rôznej tvrdosti a odtieňoch
 

Zmyslom svojpomocnej skupiny je dať každému členovi príležitosť pracovať samostatne a na vlastnú zodpovednosť. To je obzvlášť vo vidieckych oblastiach Kene vzácne privilégium. Všetci remeselníci vyrábajú vysoko kvalitné predmety dennej potreby a originálne, jemne vyrezávané dekoratívne predmety. Prostredníctvom Fair Trade potom svoje výrobky predávajú za dôstojné ceny a napĺňajú tak svoj cieľ – zlepšiť životné podmienky vo svojej obci a okolí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu