Srdiečko retro z mastenca z Kene, rôzne kresby

Legendárne ručne vyrezané srdiečko z mastenca s krásnou ručnou kresbou z Kene. Rôzne farebné a rôzne kresby v retro štýle, vždy originálne ručné práce.

Skladom (8 ks)
Kód: EL468727
3,29 € 2,72 € bez DPH 3,29 € / 1 ks
Kategória: Ručne robená srdiečka, hračky a perá
Hmotnosť: 0.01 kg
Hmotnost: 10 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Legendárny Fair Trade ručne vyrobený výrobok z Kene, kde sa ručne vyrezáva aj maľuje. Na výrobu sa používa mastenec, najmäkší minerál na stupnici tvrdosti. Umenie spracovania mastenca sa v rodinách remeselníkov odovzdáva z generácie na generáciu a prebieha výlučne ručne, od ťažby kameňa až po rezbárstvo a maľbu. Muži kameň ťaží, ženy sú potom zodpovedné za jemnú finálnu prácu.

Vyrába sa v rôznych farbách a designoch. Kresby sú kombináciou maľby a rytia. Svetlé linky sú do maľby vyryté a odhaľujú prirodzenú farbu použitého mastenca. Povrch srdiečka je teda nadrobno plastický a tento variant je ladený do retro štýlu.

Fair Trade ručná práca - každý kus je originál a líši sa veľkosťou, tvarom, farbami i kresbami. Srdiečka sú jednotlivo balené do papiera, zasielaný mix je tak vždy dielom náhody :-)

Ručne vyrezané v Keni v rámci Fair Trade projektu

Srdiečko vyrobili drobní remeselníci z malej svojpomocnej skupiny s názvom Smolart, čo je skratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvorí ju približne 200 členov, z ktorých dve tretiny sú ženy, a pracujú v obci Tabaka v juhozápadnej Keni v oblasti, ktorá je známa pre mastenec Kisii. Ten je pomenovaný po rovnomennom názve regiónu a hlavného mesta a nachádza sa tu v rôznej tvrdosti a odtieňoch
 

Zmyslom svojpomocnej skupiny je dať každému členovi príležitosť pracovať samostatne a na vlastnú zodpovednosť. To je obzvlášť vo vidieckych oblastiach Kene vzácne privilégium. Všetci remeselníci vyrábajú vysoko kvalitné predmety dennej potreby a originálne, jemne vyrezávané dekoratívne predmety. Prostredníctvom Fair Trade potom svoje výrobky predávajú za dôstojné ceny a napĺňajú tak svoj cieľ – zlepšiť životné podmienky vo svojej obci a okolí.


Rozmery: šírka 3 cm, výška 2,8 cm, hrúbka 1,2 cm.
Hmotnosť: 10 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie