Kožená záložka Oceán z Indie

Krásna záložka do knihy s ručne maľovaným motívom oceánu vyrobená z luxusnej kože nappa špeciálnym postupom s využitím rastlinných tanínov.

Skladom (>10 ks)
Kód: EW195906
5,18 € 4,28 € bez DPH 5,18 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.015 kg
Eine Welt Handel: Fair trade garance Eine Welt Handel Pirsch

Výnimočná kožená záložka špičkovo spracovaná s využitím rastlinných výťažkov a ručne maľovaným motívom oceánu v Indii. Koža nappa sa spracováva ako rukavičkárska useň. Výsledkom je odolná, hladká koža s mierne lesklým povrchom, ktorá sa vyznačuje mäkkosťou, hebkosťou a príjemným omakom. Prvýkrát tak bola koža spracovaná v roku 1897 a dnes sa obvykle používa na výrobu vysoko kvalitných kožených výrobkov.

Unikátne spracovanie na rastlinnej báze a ochrana kože počas obdobia dažďov v Indii robí z tejto kože jeden z najlepších materiálov, ktoré príroda ponúka. Fair trade pravidlá potom zaisťujú, že jej výrobcovia pri výrobe netrpia a môžu sa venovať kvalite svojej práce.

Poctivo zaplatená ručná práca - každý kus je originál a môže sa líšiť tvarom, veľkosťou, farbami aj samotnou kresbou.

Ručne vyrobená v Indii v rámci fair trade projektu Feather Touch

Táto luxusná kožená záložka pochádza z projektu Feather Touch z Kalkaty, ktorý založil pán NP Chowdhury. Ten stál pri zrode či spolupracoval aj s ďalšími fairtradovými projektmi ako EMA alebo TARA. Jeho hlavným záujmom bolo zlepšenie životných podmienok producentov v Indii. Keď vážne ochorel a stratil zrak, pokračoval v práci jeho syn Vivek Chowdhury, ktorý však ešte študoval a potreboval hradiť účty za liečbu svojho otca. V roku 2000 svojej chorobe bohužiaľ podľahol.

Feather Touch získala v roku 2002 vlastné vývozné povolenie a vyhla sa tak pri exporte prostredníkom a nákladom plynúcim z úradnej byrokracie. Remeselníci totiž skutočne profitujú najmä z každého vlastného exportu tovaru. O dva roky neskôr sa Feather Touch rozhodla sústrediť výhradne na kožený tovar a dnes spája asi 100 výrobcov, z ktorých 60 % tvoria ženy a ručia za najjemnejšiu prácu pri výrobe.
Pracujú v štyroch skupinách, keď dve z nich sa venujú koži "Shanti" a do kože vyrážajú a potom starostlivo ručne maľujú rôzne motívy. Ďalšia skupina vyrába vysoko kvalitné peňaženky a posledná sa špecializuje na dámske a pánske kožené tašky.

Vďaka fair trade prístupu sa výrobcovia môžu spoľahnúť okrem iného na predfinancovanie produkcie, ktorá stabilizuje inak kolísavé možnosti výroby i odbytu. Pracovná doba je 8 hodín denne a ľudia si môžu zarobiť aj prácou nadčas. Samozrejmosťou sú spravodlivé mzdy, férové pracovné podmienky a bezpečnosť pracovných postupov.
Pri výrobe remeselníci využívajú špeciálne metódy a techniky využívajúce rastlinné taníny z veľmi tvrdého dreva majestátneho stromu Quebracho colorado (názov je odvodený od španielskeho "lámač sekier) a tropické rastliny mimosa (pre schopnosť niektorých druhov pri dotyku zatvárať a sklápať svoje listy po slovensky citlivka). víziou je spracovávať kožu na čisto rastlinnom základe, počas obdobia dažďov v Indii tiež kožu ošetrujú proti zvýšenej vlhkosti.

Kto sa rozhodne pre túto kožu, vyberá si jeden z najlepších materiálov, ktoré príroda ponúka.

Rozmery: celková dĺžka záložky je 30 cm, z toho kožená časť 16 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie