Bio vegan mliečna čokoláda so 44% kakaa, 100 g

Klasická mliečna čokoláda v čistom vegánskom štýle s aromatickým kakaom zo Svätého Tomáša a ryžovým mliekom bez náhradných tukov.

Vypredané
Kód: GE008508
3,52 € 3,14 € bez DPH 3,52 € / 100 g
Kategória: Mliečna čokoláda
Hmotnosť: 0.116 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Druh čokolády: mléčná
Hmotnost: 100 g
Obsah kakaové sušiny: 44 %
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Gepa: Fair trade garance Gepa

Delikátna bio čokoláda, ktorá novo definuje klasiku vegánskych mliečnych čokolád. Čokoláda nie je príliš sladká, ale obsahuje vysokých 44% aromatického kakaa, ktoré pestujú drobní poľnohospodári najmä na africkom ostrove Svätého Tomáša. Čokoláda využíva ryžové mlieko a len skutočné kakaové maslo, zriekla sa iných tukov aj sójového lecitínu a ďalších emulgátorov.

Kvalitný fair trade kakao zo Svätého Tomáša

Kakao sa na ostrove pestuje od roku 1850 a na začiatku 20. storočia bol Svätý Tomáš a Princov ostrov najväčšími producentmi kakaa na svete. Aj dnes je tu kakao jediným exportným produktom, ale sprostredkovatelia ponúkajú drobným pestovateľom príliš nízke ceny.
V roku 2008 tak bolo založené združenie CECAQ-11 (Cooperativa de Exportacao de Cacao de Qualidade), ktoré má dnes 895 členov zo 17 družstiev. Vďaka fair trade výkupným cenám sa zlepšila situácia poľnohospodárskych rodín, pestovatelia sa zapojili do ekologického spôsobu poľnohospodárstva a vybudovali si vlastnú spracovateľskú kakaa. Tá ďalej znížila závislosť farmárov na komerčných priekupníkoch a zvýšila kvalitu kakaa. V dnešnom svete extrémne znevýhodnení roľníci Svätého Tomáša, žijúci len v holých obydliach s max. 4 rokmi vzdelávania, tak majú možnosť investovať do budúcnosti svojich detí i záhrad.

Obal čokolády nevyužíva hliník, ale ekologicky šetrný a kompostovateľný film NatureFlex, ktorý sa skladá z 90-94% obnoviteľnej celulózy. Podľa normy tak 90% vnútorného obalu v komposte do 90 dní zhnije.

Zloženie : surový trstinový cukor, kakaová hmota, kakaové maslo, trstinový cukor Mascobado, dreň z lieskových orechov , sušené ryžové mlieko, vanilkový extrakt. Obsah kakaa min. 44%. Môže obsahovať stopy škrupinových plodov, mlieka a lepku. Všetky suroviny sú bio.

Energetická hodnota: 2309 kJ/554 kcal
Tuky: 35,0 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 20,6 g
Sacharidy: 53,0 g
z toho cukry: 47,7 g
Bielkoviny: 4,0 g
Soľ: 0,01 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu