Bio vegan biela čokoláda s vanilkou a mandľami, 100 g

Vegánska biela čokoláda s ryžovým mliekom, aromatickými mandľami, Bourbounskou vanilkou a kakaom z Afriky, Latinskej Ameriky a Karibiku.

Skladom (>10 ks)
Kód: GE008560
3,52 € 3,14 € bez DPH 3,52 € / 100 g
Kategória: Biela čokoláda
Hmotnosť: 0.116 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Druh čokolády: bílá
Hmotnost: 100 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Gepa: Fair trade garance Gepa

Vegánska čokoládová špecialita v podobe bio bielej čokolády s ryžovým mliekom, ktorú dopĺňajú skutočné struky Bourbonskej vanilky z Madagaskaru a mleté mandle. Kakao pochádza od drobných pestovateľov zo Svätého Tomáša, Dominikánskej republiky a Bolívie. Trstinový cukor potom dodáva združeniu Manduvirá z Paraguaja. Čokoláda využíva len skutočné kakaové maslo, zriekla sa iných tukov aj sójového lecitínu a ďalších emulgátorov.

Kvalitný fair trade kakao zo Svätého Tomáša

Kakao sa na ostrove pestuje od roku 1850 a na začiatku 20. storočia bol Svätý Tomáš a Princov ostrov najväčšími producentmi kakaa na svete. Aj dnes je tu kakao jediným exportným produktom, ale sprostredkovatelia ponúkajú drobným pestovateľom príliš nízke ceny.
V roku 2008 tak bolo založené združenie CECAQ-11 (Cooperativa de Exportacao de Cacao de Qualidade), ktoré má dnes 895 členov zo 17 družstiev. Vďaka fair trade výkupným cenám sa zlepšila situácia poľnohospodárskych rodín, pestovatelia sa zapojili do ekologického spôsobu poľnohospodárstva a vybudovali si vlastnú spracovateľskú kakaa. Tá ďalej znížila závislosť farmárov na komerčných priekupníkoch a zvýšila kvalitu kakaa. V dnešnom svete extrémne znevýhodnení roľníci Svätého Tomáša, žijúci len v holých obydliach s max. 4 rokmi vzdelávania, tak majú možnosť investovať do budúcnosti svojich detí i záhrad.

Obal čokolády nevyužíva hliník, ale ekologicky šetrný a kompostovateľný film NatureFlex, ktorý sa skladá z 90-94% obnoviteľnej celulózy. Podľa normy tak 90% vnútorného obalu v komposte do 90 dní zhnije.

Zloženie : kakaové maslo (39 %), surový trstinový cukor, sušené ryžové mlieko, mleté mandle (7,5 %), kokosový prášok, vanilkový extrakt, mleté bourbonské vanilkové struky. Môže obsahovať stopy škrupinových plodov, mlieka a lepku. Všetky suroviny sú bio.

Energetická hodnota: 2584 kJ/621 kcal
Tuky: 44,2 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 25,2 g
Sacharidy: 51,4 g
z toho cukry: 38,5 g
Bielkoviny: 3,0 g
Soľ: 0,01 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu