Bio granátové hrozienka z Uzbekistanu, 100 g

Obzvlášť šťavnaté a lahodné hrozienka máčané v šťave z granátového jablka s kyslo ovocnou a zároveň aromaticky sladkou chuťou a mäkkou, mierne lepkavou šupkou.

Vypredané
Kód: FO805015
2,37 € 2,06 € bez DPH 2,37 € / 100 g
Kategória: Sušené ovocie a oriešky
Hmotnosť: 0.1 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 100 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod

Exkluzívne hrozienka máčané v šťave z granátového jablka z nedotknutej oblasti Samarkandu v Uzbekistane neďaleko starodávnej Hodvábnej cesty. Obzvlášť lahodné sušené hrozno s kyslo ovocnou a zároveň aromaticky sladkou chuťou. Šťava z granátového jablka robí šupku hrozienok mäkšiu a dužinu ešte šťavnatejšiu. Mierne lepkavé hrozienka s jedinečnou chuťou bez umelých prísad vhodné na zdravé raňajky, desiatu či maškrtenie.

Fair trade bio sušené hrozno pestované asi tisíckou jednotlivých poľnohospodárov a ich rodín zo združenia Dustkul Bogi, Turkiston Gulba a Turob Bobo v Samarkandu v Uzbekistane. Tá hrozna žne ručne až pri plnej zrelosti, následne ich premyje a ešte v ten istý deň začína sušiť v solárnych sušičkách, ktoré sú extrémne šetrné k ovociu a veľmi šetrné k životnému prostrediu. Až následne sa hrozienka ponoria do šťavy z granátového jablka od drobných pestovateľov združenia Dustkul Bogi.

Ručne zozbierané hrozno bez konzervačných látok, bez sladidiel i okysľujúcich činidiel, bez farbív a vôbec všetkých umelých prísad. Hrozienky sú triedené pomocou lasera, niekoľkokrát kontrolované a spracované v raw kvalite vo výhradne vegánskom závode v Rakúsku. Navyše boli ošetrené proti hmyzu len pomocou oxidu uhličitého a tlaku, úplne bez chémie.

Hrozienka obsahujú rovnaké živiny ako čerstvé hrozno, iba v koncentrovanejšej podobe, a rovnako tak šťava z granátového jablka má mnoho antioxidantov a vitamínov. Na tento symbol života a plodnosti sa odkazuje odkazuje aj Biblia v Rajskej záhrade a Trójska vojna vypukla po tom, čo Paris odovzdal Afrodite granátové jablko. Vďaka vysokej kvalite úrody a špičkovému spracovaniu sú tieto granátové hrozienka skutočne veľmi bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú telu neutralizovať škodlivé voľné radikály. Zatiaľ čo odporúčaná denná požiadavka antioxidačnej kapacity pre človeka je 5 000-7 000 μmol TE, hrozienka majú 10 450 μmol TE (hodnota ORAC = absorpčná kapacita kyslíka (Oxygen Radical Absorbance Capacity)) a šťava z granátového jablka 2 mol.

Zloženie : bio hrozienka, bio šťava z granátového jablka. Môže obsahovať stopy ORECHOV.

Energetická hodnota: 1 201 kJ/287 kcal
Tuky: 0,6 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2 g
Sacharidy: 65,4 g
z toho cukry: 64,6 g
Bielkoviny: 2,4 g
Soľ: 0,1 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu