Bio čierne hrozienka Black Beauty, sušené na slnku, 100 g

Krásne, sladké, obrovské hrozienka starej zabudnutej odrody bez semien z Uzbekistanu šetrne sušené na slnku bez akýchkoľvek prísad s vysokou antioxidačnou schopnosťou.

Skladom (>10 ks)
Kód: FO803011
2,70 € 2,41 € bez DPH 2,70 € / 100 g
Kategória: Sušené ovocie a oriešky
Hmotnosť: 0.112 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 100 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod

Obzvlášť krásne, skutočne veľké, lesklé, čierne, aromatické, sladké bio hrozienka bez semienok so všetkými živinami čerstvého hrozna v koncentrovanej podobe. 100% prírodný bez konzervačných látok, bez sladidiel aj okysľujúcich činidiel, bez farbív a vôbec všetkých umelých prísad. Ručne zozbierané hrozno sušené na slnku v CO 2 neutrálnych solárnych sušičkách, čo je šetrné k plodom aj životnému prostrediu. Triedené za pomocou lasera, niekoľkokrát kontrolované a spracované v raw kvalite vo výhradne vegánskom závode v Rakúsku. Hrozienka boli navyše ošetrené proti hmyzu pomocou oxidu uhličitého a tlaku, úplne bez chémie.

Fair trade bio sušené hrozno pestované drobnými farmármi z dvoch združení Turob Bobo a Turkiston Gulba vo vysoko položenom údolí Samarkandu v Uzbekistane. Tá hrozna žne ručne až pri plnej zrelosti, následne ich premyje a ešte v ten istý deň tiež ručne triedi pre šetrné sušenie na slnku.

Nádherné čierno sa lesknúce fair trade bio hrozienka z rozprávok 1001 noci. Čierna kráska je veľmi stará odroda hrozienok, bežne pestovaná pozdĺž Hodvábnej cesty už v čase jej najväčšej slávy. Tak ako mnoho iných však bola v priebehu času zabudnutá. Ale pred niekoľkými rokmi boli záznamy o tejto pôvabnej odrode hrozna nájdené v starých knihách a znovu vysadená. Pestovatelia sú tak na tieto hrozienka právom hrdí. Čierna nádhera je senzačná - mäkká šupka aj dužina, intenzívne ovocne sladká, voňavá, veľká, krásna a bez semienok.

V tomto 100g sáčku je usušených 700 g čerstvého hrozna. Pre svoju vysokú kvalitu pri zbere a špičkovom spracovaní sú veľmi bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú telu neutralizovať škodlivé voľné radikály. Zatiaľ čo odporúčaná denná požiadavka antioxidačnej kapacity pre človeka je 5 000-7 000 μmol TE, tieto hrozienka majú rovno 10 450 μmol TE (hodnota ORAC = absorpčná kapacita kyslíka (Oxygen Radical Absorbance Capacity)).

Skvelé do vášho müssli alebo ako raw desiata kedykoľvek dostanete chuť. Nádherná pochúťka z Hodvábnej trasy rastúcej pozdĺž svahov Pamíru.

Zloženie : bio hrozienka Black Beauty 100%. Môže obsahovať stopy ORECHOV.

Energetická hodnota: 1351 kJ/319 kcal
Tuky: 0,7 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2 g
Sacharidy: 73 g
z toho cukry: 60 g
Bielkoviny: 2,5 g
Soľ: 0,05 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu