Bio čierne hrozienka Black Bukhara, sušené v tieni, 100 g

Obzvlášť krásne a cenné hrozienka bez semien so silnejšou šupkou a sladkou chuťou po mede sušené v tieni bez akýchkoľvek prísad v Uzbekistane.

Skladom (>10 ks)
Kód: FO804018
3,48 € 3,11 € bez DPH 3,48 € / 100 g
Kategória: Sušené ovocie a oriešky
Hmotnosť: 0.1 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 100 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod

Veľmi krásne, veľké a hlavne cenné hrozienka so silnejšou šupkou matne lesklej čiernej farby. Pod ňou sa však ukrýva mäkká dužina bez semienok s ovocne sladkou chuťou a tónmi medu. Za svoj názov vďačí mestu Buchara tisíce rokov starému dopravnému uzlu na južnej Hodvábnej ceste a tiež najsvätejšiemu miestu centrálnej Ázie. Bývalo aj hlavným mestom dávnej Perzskej ríše a pochádza odtiaľ nespočet slávnych básnikov, učencov a kniežat.

Ručne zozbierané hrozno sušené pozvoľna v tieni tak, aby sa čo najviac zachovala ich tak cenná chuť i nutričná kvalita čerstvého hrozna v koncentrovanej podobe. 100% prírodný bez konzervačných látok, bez sladidiel aj okysľujúcich činidiel, bez farbív a vôbec všetkých umelých prísad. Hrozienky sú triedené pomocou lasera, niekoľkokrát kontrolované a spracované v raw kvalite vo výhradne vegánskom závode v Rakúsku. Navyše boli ošetrené proti hmyzu len pomocou oxidu uhličitého a tlaku, úplne bez chémie.

Fair trade bio sušené hrozno pestované asi tisíckou jednotlivých poľnohospodárov a ich rodín zo združenia Dustkul Bogi, Turkiston Gulba a Turob Bobo v Samarkandu v Uzbekistane. Tá hrozna žne ručne až pri plnej zrelosti, následne ich premyje a ešte v ten istý deň tiež ručne triedi a rozmiestňuje na sušenie.

Pre svoju vysokú kvalitu pri zbere a špičkovom spracovaní sú veľmi bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú telu neutralizovať škodlivé voľné radikály. Zatiaľ čo odporúčaná denná požiadavka antioxidačnej kapacity pre človeka je 5 000-7 000 μmol TE, tieto hrozienka majú rovno 10 450 μmol TE (hodnota ORAC = absorpčná kapacita kyslíka (Oxygen Radical Absorbance Capacity)).

Výnimočné hrozienka obchodované bez akýchkoľvek prísad podľa pravidiel fair trade vhodné na každú príležitosť.

Zloženie : bio hrozienka Black Bukhara 100%. Môže obsahovať stopy ORECHOV.

Energetická hodnota: 1262 kJ/298 kcal
Tuky: 0,6 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2 g
Sacharidy: 68 g
z toho cukry: 63 g
Bielkoviny: 2,5 g
Soľ: 0,05 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu