Veselá žirafa z mastenca z Kene, 5 cm

Usmievavá červená žirafa ručne maľovaná a ručne vyrezaná z už legendárneho mastenca z Kene. Samostatne stojace.

Skladom (2 ks)
Kód: WP718090
5,82 € 4,81 € bez DPH 5,82 € / 1 ks
Kategória: Ručne robená srdiečka, hračky a perá
Hmotnosť: 0.071 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Welt Partner: Fair trade garance Welt Partner

Roztomilá červená žirafa ručne vyrobená z legendárneho mastenca, najmäkšieho minerálu na stupnici tvrdosti. Umenie spracovania mastenca sa v rodinách remeselníkov odovzdáva z generácie na generáciu a prebieha výlučne ručne, od ťažby kameňa až po rezbárstvo a maľbu. Muži kameň ťaží, ženy sú potom zodpovedné za jemnú finálnu prácu. Aj túto žirafku miestni ľudia ručne vyrezali aj pokreslili podľa princípov fair trade. Kresba je pritom kombináciou maľby a rytia a povrch je tak jemne plastický.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarom, farbou aj kresbou.

Výška cca 5,5 cm.

Ručne vyrezaná v Keni v rámci fair trade projektu Smolart

Žirafu vyrobili drobní remeselníci z malej svojpomocnej skupiny s názvom Smolart, čo je skratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvorí ju približne 200 členov, z ktorých dve tretiny sú ženy, a pracujú v obci Tabaka v juhozápadnej Keni v oblasti, ktorá je známa pre mastenec Kisii. Ten je pomenovaný po rovnomennom názve regiónu a hlavného mesta a nachádza sa tu v rôznej tvrdosti a odtieňoch
 

Zmyslom svojpomocnej skupiny je dať každému členovi príležitosť pracovať samostatne a na vlastnú zodpovednosť. To je obzvlášť vo vidieckych oblastiach Kene vzácne privilégium. Všetci remeselníci vyrábajú vysoko kvalitné predmety dennej potreby a originálne, jemne vyrezávané dekoratívne predmety. Prostredníctvom Fair Trade potom svoje výrobky predávajú za dôstojné ceny a napĺňajú tak svoj cieľ – zlepšiť životné podmienky vo svojej obci a okolí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie