Veselá žirafa z mastenca z Kene, 5 cm

Usmievavá červená žirafa ručne maľovaná a ručne vyrezaná z už legendárneho mastenca z Kene. Samostatne stojace.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: WP718090
5,82 € 4,81 € bez DPH 5,82 € / 1 ks
Kategória: Ručne robená srdiečka, hračky a perá
Hmotnosť: 0.071 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Welt Partner: Fair trade garance Welt Partner
Položka bola vypredaná…

Roztomilá červená žirafa ručne vyrobená z legendárneho mastenca, najmäkšieho minerálu na stupnici tvrdosti. Umenie spracovania mastenca sa v rodinách remeselníkov odovzdáva z generácie na generáciu a prebieha výlučne ručne, od ťažby kameňa až po rezbárstvo a maľbu. Muži kameň ťaží, ženy sú potom zodpovedné za jemnú finálnu prácu. Aj túto žirafku miestni ľudia ručne vyrezali aj pokreslili podľa princípov fair trade. Kresba je pritom kombináciou maľby a rytia a povrch je tak jemne plastický.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarom, farbou aj kresbou.

Výška cca 5,5 cm.

Ručne vyrezaná v Keni v rámci fair trade projektu Smolart

Žirafu vyrobili drobní remeselníci z malej svojpomocnej skupiny s názvom Smolart, čo je skratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvorí ju približne 200 členov, z ktorých dve tretiny sú ženy, a pracujú v obci Tabaka v juhozápadnej Keni v oblasti, ktorá je známa pre mastenec Kisii. Ten je pomenovaný po rovnomennom názve regiónu a hlavného mesta a nachádza sa tu v rôznej tvrdosti a odtieňoch
 

Zmyslom svojpomocnej skupiny je dať každému členovi príležitosť pracovať samostatne a na vlastnú zodpovednosť. To je obzvlášť vo vidieckych oblastiach Kene vzácne privilégium. Všetci remeselníci vyrábajú vysoko kvalitné predmety dennej potreby a originálne, jemne vyrezávané dekoratívne predmety. Prostredníctvom Fair Trade potom svoje výrobky predávajú za dôstojné ceny a napĺňajú tak svoj cieľ – zlepšiť životné podmienky vo svojej obci a okolí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu