Svietnik 6 v 1 z pieskovca z Indie

Nádherný a veľmi praktický svietnik na rôzne hrubé sviečky, ktorý môžete použiť aj ako držiak kadidla či vonných sviečok. Ručne vyrobený z pieskovca v Indii.

Skladom (9 ks)
Kód: GL502709
13,06 € 10,79 € bez DPH 13,06 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.39 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Z pieskovca ručne vyrobený svietnik v podobe dvojitej kocky, ktorý môžete použiť na rôzne veľké sviečky, kadidlo alebo ako držiak na vonné sviečky. Drobní remeselníci v Indii totiž v rámci fair trade projektu vyvŕtali do každej zo 6 strán vnútornej kocky inak veľké otvory, a svietnik či držiak je tak použiteľný na 6 rôznych spôsobov. Stena pre vonné tyčinky má dierok 5, ale inak sú diery po jednej, ale pre rôzne hrubé sviece. Vnútorná kocka zapadá do obalu, rovnako z pieskovca, ktorý výrobku dodáva stabilitu a púta svojou prírodnou kresbou sedimentárne horniny.

Krásny a veľmi šikovný svietnik, s ktorým sa nebudete musieť toľko báť, aby sa vám nová sviečka zmestila do svietnika. A pokiaľ chcete, môže slúžiť "len" ako držiak vonných tyčiniek.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - jednotlivé kusy sa teda medzi sebou drobne líšia farbou, štruktúrou, tvarom i veľkosťou.

Rozmery cca: 6 x 6 x 5 cm (š xhxv).

Od drobných remeselníkov z fair trade organizácie v Indii

Naša partnerská organizácia Pushpanjali (v hindčine veniec) je jednou z najstarších organizácií spravodlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlienkou, s ktorou ju v roku 1982 založilo 5 zoskupení výrobcov, bola pomoc sociálne a ekonomicky znevýhodneným ľuďom v meste Agra a okolí dosiahnuť bezpečný príjm a lepšiu kvalitu života.

V roku 2015 v Agre s podporou nemeckej Globo Fair Trade Partner dokončila novú budovu na výrobu tovaru z pieskovca, mramoru, mastenca a dreva, ktorá výrazne zlepšuje pracovné podmienky remeselníkov. Hala má moderný vetrací systém, ktorý odsáva prach z brúsenia, poskytuje dostatok priestoru a svetla a má vlastné sociálne zariadenie.

Okrem fair trade je Pushpanjali aktívny aj v ďalších sociálnych a environmentálnych projektoch pre remeselné komunity. Napríklad už od roku 2004 prevádzkuje v budove školy blízko Agry zdravotnícke zariadenie „Medical Check-up Camp“, v ktorom pravidelne každý mesiac ošetrí asi 200 pacientov. V prípade vážnych chorôb Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agre. Organizuje tiež osvetové akcie pre verejnosť o otázkach životného prostredia, pri ktorých okrem iného rozdáva a vysádza mladé stromčeky a distribuuje materiály o možnostiach likvidácie odpadu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie