Svietnik 6 v 1 z pieskovca z Indie

Nádherný a veľmi praktický svietnik na rôzne hrubé sviečky, ktorý môžete použiť aj ako držiak kadidla či vonných sviečok. Ručne vyrobený z pieskovca v Indii.

Skladom (9 ks)
Kód: GL502709
13,06 € 10,79 € bez DPH 13,06 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.39 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Z pieskovca ručne vyrobený svietnik v podobe dvojitej kocky, ktorý môžete použiť na rôzne veľké sviečky, kadidlo alebo ako držiak na vonné sviečky. Drobní remeselníci v Indii totiž v rámci fair trade projektu vyvŕtali do každej zo 6 strán vnútornej kocky inak veľké otvory, a svietnik či držiak je tak použiteľný na 6 rôznych spôsobov. Stena pre vonné tyčinky má dierok 5, ale inak sú diery po jednej, ale pre rôzne hrubé sviece. Vnútorná kocka zapadá do obalu, rovnako z pieskovca, ktorý výrobku dodáva stabilitu a púta svojou prírodnou kresbou sedimentárne horniny.

Krásny a veľmi šikovný svietnik, s ktorým sa nebudete musieť toľko báť, aby sa vám nová sviečka zmestila do svietnika. A pokiaľ chcete, môže slúžiť "len" ako držiak vonných tyčiniek.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - jednotlivé kusy sa teda medzi sebou drobne líšia farbou, štruktúrou, tvarom i veľkosťou.

Rozmery cca: 6 x 6 x 5 cm (š xhxv).

Od drobných remeselníkov z fair trade organizácie v Indii

Naša partnerská organizácia Pushpanjali (v hindčine veniec) je jednou z najstarších organizácií spravodlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlienkou, s ktorou ju v roku 1982 založilo 5 zoskupení výrobcov, bola pomoc sociálne a ekonomicky znevýhodneným ľuďom v meste Agra a okolí dosiahnuť bezpečný príjm a lepšiu kvalitu života.

V roku 2015 v Agre s podporou nemeckej Globo Fair Trade Partner dokončila novú budovu na výrobu tovaru z pieskovca, mramoru, mastenca a dreva, ktorá výrazne zlepšuje pracovné podmienky remeselníkov. Hala má moderný vetrací systém, ktorý odsáva prach z brúsenia, poskytuje dostatok priestoru a svetla a má vlastné sociálne zariadenie.

Okrem fair trade je Pushpanjali aktívny aj v ďalších sociálnych a environmentálnych projektoch pre remeselné komunity. Napríklad už od roku 2004 prevádzkuje v budove školy blízko Agry zdravotnícke zariadenie „Medical Check-up Camp“, v ktorom pravidelne každý mesiac ošetrí asi 200 pacientov. V prípade vážnych chorôb Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agre. Organizuje tiež osvetové akcie pre verejnosť o otázkach životného prostredia, pri ktorých okrem iného rozdáva a vysádza mladé stromčeky a distribuuje materiály o možnostiach likvidácie odpadu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu