Kužeľová sviečka Matuko z JAR, 2 x 23 cm

Ručne maľovaná a ručne vyrobená kužeľová sviečka z veľmi kvalitného vosku ako jedinečné umelecké dielo, ktoré odráža kultúru Južnej Afriky. Žiadne dve nie sú rovnaké.

Skladom (>10 ks)
Kód: NO101002
3,53 € 2,92 € bez DPH 3,53 € / 1 ks
Kategória: Maľované africké sviečky z Juhoafrickej republiky
Hmotnosť: 0.78 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Fair4Life: Záruka 4FairLife
Nobunto: Fair trade garance Nobunto

Tieto kužeľové sviečky z veľmi kvalitného vosku ručne maľované nezávadnými farbami odrážajú kultúru a vplyvy Južnej Afriky. Svojimi farbami evokujú posedenie s priateľmi v tieni krásneho stromu a užívanie si leta. Lúčne kvety a farebné sviečky poslúžia ako nádherná dekorácia pre párty pod holým nebom.

Názov Matuko znamená vo svahilčine eleganciu. A práve tento rad sviečok s typicky africkými jasnými farbami vytvára svojim svetlom pôsobivú eleganciu keď sa zotmie, a vy sedíte s najlepšími priateľmi vonku pri sviečkach.

Každá z našich sviečok je malé originálne umelecké dielo ručne vyrobené a maľované blízko najjužnejšieho bodu Afriky. Vzor sviečok vychádza z farebnej schémy Matuko, ale žiadne dve sviečky nie sú rovnaké. Veď aj v jedinečnom prevedení každej tejto sviečky je jej hodnota, vzácnosť a snáď aj zdroj vašej radosti.

Rozmery sviečky: priemer 2,0-2,2 cm, výška 23-24 cm.
Doba horenia približne 10 hodín.
Hmotnosť: cca 75 g.

Výroba a kvalita ručne robených sviečok Nobunto

Výrobný proces našich ručne robených sviečok začína kvalitným knôtom a ručným odlievaním vysoko kvalitného vosku. Výroba pokračuje maľovaním podkladovej farby a najnáročnejším a najzaujímavejším krokom - ručným zdobením a maľovaním rôznych vzorov horúcimi voskovými farbami s netoxickými pigmentmi. Hotové sviečky potom prechádzajú kontrolou kvality a následne sú tie bezchybné zabalené na export.

Naše sviečky boli testované spoločnosťou DEKRA v nemeckom Stuttgarte a bolo potvrdené splnenie špecifikácie pre požiarnu bezpečnosť sviečok podľa EN 15493/2007 a zároveň aj špeciálne špecifikácie kvality pre sviečky podľa normy RAL-GZ041/1.

Používame iba vysoko kvalitné knôty vyrobené v Nemecku a plne rafinovaný tuhý parafínový vosk s vysokou teplotou topenia 58-60 °C. Takto kvalitný vosk obsahuje najviac 1% oleja. Použité farby neobsahujú žiadne karcinogénne, mutagénne ani reprodukčne toxické látky, čo doložilo nemecké laboratórium Bekro chemie GmbH, ktoré sa špecializuje práve na sviečkové farby.

Nádherné sviečky z fair trade manufaktúry Nobunto v Južnej Afrike

Slovo nobunto pochádza z jazyka Sotho a jeho význam sa prekladá ako „pre ľudí“. Názov, rovnako ako farebné logo so štyrmi vzájomne prepojenými rukami, znamená priateľstvo, rozmanitosť, tímovú prácu a spravodlivý obchod. Nobunto funguje denne podľa zásad spravodlivého obchodu fair trade, ktoré sú založené na dialógu, transparentnosti, rešpekte a udržateľnosti. Kedykoľvek je to možné, Nobunto zodpovedne recykluje suroviny priamo v Južnej Afrike, využíva miestne udržateľné zdroje a robí rozhodnutia pokiaľ možno ohľaduplné k životnému prostrediu.

Dielne Nobunto sa nachádza v malej dedine Napier, asi 180 km východne od Kapského mesta v Juhoafrickej republike blízko najjužnejšieho bodu celého afrického kontinentu. V tejto oblasti sa miera nezamestnanosti pohybuje okolo 50 %, čo je takmer dvojnásobok priemeru Južnej Afriky. Cieľom Nobunto je zmierniť chudobu v regióne a vybudovať spoločnosť, ktorá je ekonomicky úspešná a zároveň koná sociálne, eticky a udržateľne. Zamestnáva najmä ženy, ktorých dôraz na detail znamená jedinečné výrobky, ktoré odrážajú kúzlo Afriky. Vďaka férovému prístupu k zamestnancom neprekvapí, že mnoho z nich sa ručnej výrobe sviečok a keramiky venuje dlhšie ako 15 rokov. Dostávajú spravodlivý plat na základe zmlúv na dobu neurčitú, platenú dovolenku aj nemocenskú a spoločnosť spravuje aj fond nezamestnanosti. Pracovná doba je pravidelná s 3 prestávkami cez deň a cez víkendy sa nepracuje.

Spoločnosť Nobunto je členom WFTO (World Fair Trade Organization) a jej tovar certifikuje aj francúzska Fair4Life, resp. Ecocert. Okrem toho je aj súčasťou Proudly South African, ktorej členovia významne prispievajú k budovaniu ekonomiky Juhoafrickej republiky, znižujú nezamestnanosť a zachovávajú existujúce pracovné príležitosti.

Bezpečnostné pokyny na manipuláciu so sviečkami

Pri manipulácii so sviečkami prosím dodržujte všeobecné zásady pre prácu s ohňom a tieto bezpečnostné pokyny:

 • Pred prvým použitím sviečky odstrihnite viditeľnú časť knôtu na dĺžku asi 1 cm.
 • Nikdy nenechávajte sviečku horieť bez dozoru.
 • Horiacu sviečku držte mimo dosahu detí a domácich zvierat.
 • Udržujte plochu okolo knôtu bez zápaliek a nečistôt, aby nedošlo k vzplanutiu.
 • Nenechávajte sviečky horieť na ľahko horľavých predmetoch alebo v ich blízkosti.
 • Vymeňte sviečky skôr, než dohorí. Nikdy nenechávajte sviečky úplne zhorieť.
 • Neumiestňujte sviečky do prievanu alebo do blízkosti zdrojov tepla.
 • Sviečky presúvajte, iba ak nehorí a vosk stvrdol.
 • Vždy používajte svietnik alebo podložku a sviečky do nej vždy umiestnite zvisle.
 • Medzi zapálenými sviečkami vždy udržujte dostatočnú vzdialenosť aspoň 10 cm.
 • Plameň sviečok nesfúkajte, lepšie je uhasiť ho zhášacou pomôckou na sviečky.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie