Svietnik 6 v 1 z palewského mastenca z Indie

Praktický svietnik na 6 rôzne rôzne hrubých sviečok ručne vyrobený zo šedého mastenca v Indii v modernom minimalistickom dizajne.

Skladom (8 ks)
Kód: GL508206
9,99 € 8,26 € bez DPH 9,99 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.455 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Ručne vyrobený svietnik z mastenca palewa v podobe dvojitej kocky, ktorý môžete použiť na rôzne veľké sviečky. Drobní remeselníci v Indii totiž v rámci fair trade projektu vyvŕtali do každej zo 6 strán vnútornej kocky inak veľké otvory, a svietnik je tak použiteľný na 6 rôzne hrubých sviečok. Vnútorná kocka zapadá do obalu, rovnako z palewského mastenca, ktorý výrobku dodáva stabilitu a necháva pritom priznanú prírodnú kresbu najmäkšieho nerastu na stupnici tvrdosti.

Pekný a šikovný moderný svietnik, s ktorým sa nebudete musieť tak báť, aby sa vám nová sviečka zmestila do svietnika.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - jednotlivé kusy sa teda medzi sebou drobne líšia farbou, štruktúrou, tvarom i veľkosťou.

Rozmery cca: 5,5 x 5,5 x 5 cm (š xhxv).

Od drobných remeselníkov z fair trade organizácie TARA v Indii

Už od začiatku 70. rokov projekt TARA bojuje za dôstojnosť tých najchudobnejších ľudí v Indii. Početné iniciatívy v oblasti vzdelávania, práv žien, ochrane životného prostredia a zamestnávania zlepšujú životy drobných remeselníkov v slumoch Dillí a okolitých komunít.
Tara napríklad organizuje 6-mesačný kurz šitia pre ženy, po ktorého dokončení si krajčírka môže za pomoci mikroúveru od spoločnosti TARA zakúpiť vlastný šijací stroj a začať podnikať. Tak si už viac ako 250 žien bolo schopných vybudovať sebestačnú ekonomickú existenciu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu