Stojanček na vonné tyčinky z dreva a mosadze z Indie

Drevený stojan na vonné tyčinky ručne vyrobený v Indii z dreva a mosadze.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EW802323
7,59 € 6,27 € bez DPH 7,59 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.035 kg
Eine Welt Handel: Fair trade garance Eine Welt Handel Pirsch
Položka bola vypredaná…

Pekný stojanček na vonné tyčinky ručne vyrobený v Indii z dreva a tiež ručne obohatený drobnou mosadznou intarziou.   Stojan je samozrejme opatrený otvorom na zasunutie vonnej tyčinky.

Ručné práce z prírodného materiálu - každý kus je jedinečný originál a môže sa líšiť veľkosťou, tvarom, ornamentmi aj farbou použitého dreva.

Ručne vyrobená v Indii v rámci Fair Trade projektu TARA

Organizáciu TARA založil v roku 1973 v Dillí profesor Sharma spolu s niekoľkými svojimi študentmi a sociálnymi pracovníkmi. Hlavným cieľom je prostredníctvom Fair Trade rozvíjať a podporovať miestnych drobných remeselníkov, a pomôcť im tak v dôstojnom postavení na trhu práce. Slovami zakladateľa "V konvenčnom obchode je všetko len o zisku. Spravodlivý obchod je však aj o postavení a sebestačnosti ľudí."

Mnohí výrobcovia zapojení do projektu TARA predtým pracovali pre bežné spoločnosti, ktoré ich pomocou nízkych miezd udržiavali v absolútnej závislosti na firme. S podporou TARA sa dokázali oslobodiť a spojiť sa do skupín či rodinných podnikov. TARA dnes pracuje s približne 40 skupinami producentov a podporuje tak 1000 remeselníkov a ich rodín. Ide o tkáča, krajčírky, šperkárov, rezbárov, tlačiarov, hrnčiarov i drobných sochárov.

Rozmery: dĺžka 25 cm; šírka 3,5 cm.
Hmotnosť: 35 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu