Sťahovacia taška z trávy juncus z Madagaskaru, zelená

Originálna taška v trávovo zelenom prevedení so sťahovaním v dvoch smeroch, dvoma koženými ušami a všitým vnútorným vreckom. Ručne upletená na Madagaskare z trávy sitiny.

Položka bola vypredaná…
Dlhodobo nedostupné
Kód: GL497876
26,86 € 22,20 € bez DPH 26,86 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené koše a tašky
Hmotnosť: 0.439 kg
Globo: Fair trade garance Globo
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Originálna a praktická taška ručne upletená z trávy juncus (sietina) zelenej farby. Taška má dve kožené uši a vnútorné vrecko v prírodnej farbe (bez zatvárania). Dno je takmer okrúhle. Zaujímavá je možnosť jednoduchého stiahnutia tašky v dvoch smeroch. Na hornom leme tašky sú prišité šnúrky a koráliky slúžiace ako háčiky, za ktoré v danom smere môžete ľahko a rýchlo zmenšiť objem tašky. Tašku si tak sama prispôsobíte veľkosti nákupu podľa potreby.

Ľudia v dielni Liana Creation blízko Antananariva na Madagaskare tieto fair trade farebné tašky tkajú a šijú už viac ako 15 rokov pod vedením nášho partnera Bakoly Ramanitra. Základným materiálom týchto tašiek je tráva sitina (juncus) , ktorá tu rastie. Tráva sitina je vlhkomilná rastlina rozšírená takmer kozmopolitne a 22 druhov z asi 300 rastie aj v Českej republike. Popri výrobe papiera a celulózy sa sitiny aj u nás v minulosti využívalo na vypletanie sedákov stoličiek a lavíc a na výrobu rohoží. Tašky zo sitiny sú ľahké a pritom pevné.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarom aj farbou.

Približné rozmery v rozloženom stave: dĺžka 40 cm, šírka 34 cm, vonkajší priemer dna 24 cm, výška 29 cm plus výška uší 13 cm.
Hmotnosť cca 435 g.

Ručne vyrobená taška na Madagaskare v rámci Fair Trade projektu

V dielni Liana Creation v Masindray (asi 15 km východne od Antananariva) pracuje 30 žien a 12 mužov na stály úväzok a dostávajú mzdu, ktorá vysoko prevyšuje madagaskarskú minimálnu mzdu a kryje aj zdravotné a dôchodkové poistenie. V dielni tiež každý deň dostávajú jedlo za výhodnejšiu cenu a zamestnanci s deťmi sa tešia zvláštnej podpore, ktorá rodine umožňuje posielať deti do školy. V závislosti od situácie hradí Liana Creation časť registračných poplatkov a poskytuje dotáciu na školné. Každé dieťa potom pri nástupe do školy dostáva tašku so školskými potrebami a školskú uniformu.

Pre zakladateľov projektu Bakoly Ramanitra znamená spravodlivý obchod fair trade:

  1. Trvalo udržateľný obchod, ktorého aktéri sa dohodli na zákaze otroctva a vykorisťujúcom detskú prácu a rovnakého prístupu k ženám aj mužom.
  2. Podporu ekologického využívania miestnych surovín a udržateľné hospodárenie s prírodnými zdrojmi.
  3. Zachovanie a podpora tradičných remesiel.
  4. Dobré obchodné vzťahy založené na dôvere a transparentnosti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie