Pletená taška s papagájmi z palmového lístia z Madagaskaru

Krásna originálna taška s farebnými papagájmi ručne upletená z lístia rafiovej palmy na Madagaskare. Dve veľké kožené uši, všité uzatváranie a obšité okraje tašky proti opotrebovaniu.

Položka bola vypredaná…
Dlhodobo nedostupné
Kód: GL521472
38,12 € 31,50 € bez DPH 38,12 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené koše a tašky
Hmotnosť: 0.612 kg
Globo: Fair trade garance Globo
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Nádherná taška z palmového lístia s rôzne farebnými papagájmi na oboch stranách tašky a dvoma koženými ušami ručne vyrobená na Madagskare. Taška má všitú bavlnenú svetlo modrú látku so sťahovaním a brzdičkou, ktorou môžete tašku uzavrieť či zväčšiť jej objem a zabrániť vypadávaniu vecí. Ľudia v dielni Liana Creation blízko Antananariva na Madagaskare tieto farebné tašky tkajú a šijú už viac ako 15 rokov pod vedením nášho partnera Bakoly Ramanitra. Základným materiálom ich tašiek a košov sú vlákna a listy palmy rafia (raffia), ktorá v tejto oblasti prirodzene rastie. Rod raphia zahŕňa 20 druhov rovníkovej Afriky, tropickej Ameriky a Madagaskaru vrátane palmy Raphia regalis , ktorá má vôbec najdlhšie listy zo všetkých rastlín sveta (až 25 metrov).

Tašky z tohto palmového lístia sú ľahké a napriek tomu odolné a pevné. Obšitie a kožené lemovanie navyše chráni hrany pred nadmerným opotrebením. Farmári palmové listy najskôr máčia a obmývajú v dedinách okolo Antananariva v rieke. Potom ich zafarbia prírodnými farbami a sušia. Farby sú testované, aby bola istota, že neškodí životnému prostrediu. Na ručných tkacích strojoch sa potom pletú veľké rohože, ktoré sa dopravujú do mesta na zošívanie a ďalšie využitie.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarom, farbou aj vyobrazením papagájov.

Rozmery cca: dĺžka 38 cm, šírka 21 cm, výška 30 cm plus výška uší 17 cm.
Hmotnosť cca 612 g.

Ručne vyrobená taška na Madagaskare v rámci Fair Trade projektu

V dielni Liana Creation v Masindray (asi 15 km východne od Antananariva) pracuje 30 žien a 12 mužov na stály úväzok a dostávajú mzdu, ktorá vysoko prevyšuje madagaskarskú minimálnu mzdu a kryje aj zdravotné a dôchodkové poistenie. V dielni tiež každý deň dostávajú jedlo za výhodnejšiu cenu a zamestnanci s deťmi sa tešia zvláštnej podpore, ktorá rodine umožňuje posielať deti do školy. V závislosti od situácie hradí Liana Creation časť registračných poplatkov a poskytuje dotáciu na školné. Každé dieťa potom pri nástupe do školy dostáva tašku so školskými potrebami a školskú uniformu.

Pre zakladateľov projektu Bakoly Ramanitra znamená spravodlivý obchod fair trade:

  1. Trvalo udržateľný obchod, ktorého aktéri sa dohodli na zákaze otroctva a vykorisťujúcom detskú prácu a rovnakého prístupu k ženám aj mužom.
  2. Podporu ekologického využívania miestnych surovín a udržateľné hospodárenie s prírodnými zdrojmi.
  3. Zachovanie a podpora tradičných remesiel.
  4. Dobré obchodné vzťahy založené na dôvere a transparentnosti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu