Sťahovacia taška z trávy juncus z Madagaskaru, jeans

Originálna taška v tyrkysovom prevedení so sťahovaním v dvoch smeroch, dvoma koženými ušami a všitým vnútorným vreckom. Ručne upletená na Madagaskare z trávy sitiny.

Skladom (3 ks)
Kód: GL497883
26,86 € 22,20 € bez DPH 26,86 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené koše a tašky
Hmotnosť: 0.527 kg
Globo: Fair trade garance Globo
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Originálna a praktická taška ručne upletená z trávy juncus (sietina) modrej a červenej či oranžovej farby. Taška má dve kožené uši a vnútorné vrecko aj v tyrkysovej farbe (bez zatvárania). Dno je takmer okrúhle. Zaujímavá je možnosť jednoduchého stiahnutia tašky v dvoch smeroch. Na hornom leme tašky sú prišité šnúrky a koráliky slúžiace ako háčiky, za ktoré v danom smere môžete ľahko a rýchlo zmenšiť objem tašky. Tašku si tak sama prispôsobíte veľkosti nákupu podľa potreby.

Ľudia v dielni Liana Creation blízko Antananariva na Madagaskare tieto fair trade farebné tašky tkajú a šijú už viac ako 15 rokov pod vedením nášho partnera Bakoly Ramanitra. Základným materiálom týchto tašiek je tráva sitina (juncus) , ktorá tu rastie. Tráva sitina je vlhkomilná rastlina rozšírená takmer kozmopolitne a 22 druhov z asi 300 rastie aj v Českej republike. Popri výrobe papiera a celulózy sa sitiny aj u nás v minulosti využívalo na vypletanie sedákov stoličiek a lavíc a na výrobu rohoží. Tašky zo sitiny sú ľahké a pritom pevné.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarom aj farbami.

Približné rozmery v rozloženom stave: dĺžka 40 cm, šírka 38 cm, vonkajší priemer dna 24 cm, výška 30 cm plus výška uší 18 cm.
Hmotnosť cca 525 g.

Ručne vyrobená taška na Madagaskare v rámci Fair Trade projektu

V dielni Liana Creation v Masindray (asi 15 km východne od Antananariva) pracuje 30 žien a 12 mužov na stály úväzok a dostávajú mzdu, ktorá vysoko prevyšuje madagaskarskú minimálnu mzdu a kryje aj zdravotné a dôchodkové poistenie. V dielni tiež každý deň dostávajú jedlo za výhodnejšiu cenu a zamestnanci s deťmi sa tešia zvláštnej podpore, ktorá rodine umožňuje posielať deti do školy. V závislosti od situácie hradí Liana Creation časť registračných poplatkov a poskytuje dotáciu na školné. Každé dieťa potom pri nástupe do školy dostáva tašku so školskými potrebami a školskú uniformu.

Pre zakladateľov projektu Bakoly Ramanitra znamená spravodlivý obchod fair trade:

  1. Trvalo udržateľný obchod, ktorého aktéri sa dohodli na zákaze otroctva a vykorisťujúcom detskú prácu a rovnakého prístupu k ženám aj mužom.
  2. Podporu ekologického využívania miestnych surovín a udržateľné hospodárenie s prírodnými zdrojmi.
  3. Zachovanie a podpora tradičných remesiel.
  4. Dobré obchodné vzťahy založené na dôvere a transparentnosti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu