Sisalová taška Marseille z Madagaskaru

Krásna taška ručne upletená na Madagaskare zo sisalových vlákien v decentnom letnom dizajne vybavená dvoma koženými ušami a vnútorným vreckom so zipsom.

Skladom (5 ks)
Kód: GL521403
38,12 € 31,50 € bez DPH 38,12 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené koše a tašky
Hmotnosť: 0.711 kg
Globo: Fair trade garance Globo
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Pekná taška zo sisalových vlákien s dvoma koženými ušami ručne vyrobená na Madagskare. Taška má tiež vo vnútri všité vrecko v prírodnej farbe so zapínaním na zips. Ľudia v dielni Liana Creation blízko Antananariva na Madagaskare tieto farebné tašky tkajú a šijú už viac ako 15 rokov pod vedením nášho partnera Bakoly Ramanitra.

Základným materiálom tašky je sisal, teda prírodné vlákno, ktoré sa získava z listov agáve sisalovej ( Agave sisalana ). Rastlina máva 50-65 listov a obsahuje 4-7% spriateliteľných vlákien. Vlákna od dužiny sa oddeľujú mechanicky. Po odležaní sa preťahujú a družia do prameňov na preťahovacích strojoch a dopriadajú na krídlovom stroji. Farbenie tkanín je možné, ale ide o ťažší proces ako napr. pri bavlne. Tašky zo sisalu sú odolné a pevné, napokon zo sisalu sa vyrábajú aj veľmi pevné laná. Dno tašky potom pred nadmerným opotrebením chráni kožené obšitie.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarom, farbami.

Rozmery cca: dĺžka 43 cm, šírka 22 cm, výška 37 cm plus výška uší 14 cm.
Hmotnosť cca 700 g.

Ručne vyrobená taška na Madagaskare v rámci Fair Trade projektu

V dielni Liana Creation v Masindray (asi 15 km východne od Antananariva) pracuje 30 žien a 12 mužov na stály úväzok a dostávajú mzdu, ktorá vysoko prevyšuje madagaskarskú minimálnu mzdu a kryje aj zdravotné a dôchodkové poistenie. V dielni tiež každý deň dostávajú jedlo za výhodnejšiu cenu a zamestnanci s deťmi sa tešia zvláštnej podpore, ktorá rodine umožňuje posielať deti do školy. V závislosti od situácie hradí Liana Creation časť registračných poplatkov a poskytuje dotáciu na školné. Každé dieťa potom pri nástupe do školy dostáva tašku so školskými potrebami a školskú uniformu.

Pre zakladateľov projektu Bakoly Ramanitra znamená spravodlivý obchod fair trade:

  1. Trvalo udržateľný obchod, ktorého aktéri sa dohodli na zákaze otroctva a vykorisťujúcom detskú prácu a rovnakého prístupu k ženám aj mužom.
  2. Podporu ekologického využívania miestnych surovín a udržateľné hospodárenie s prírodnými zdrojmi.
  3. Zachovanie a podpora tradičných remesiel.
  4. Dobré obchodné vzťahy založené na dôvere a transparentnosti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu