Sisalová taška Sète z Madagaskaru

Pekná taška ručne upletená na Madagaskare zo sisalových vlákien vo kontrastnom dizajne z modrej a prírodnej farby vybavená dvoma koženými ušami a vnútorným vreckom na zips.

Skladom (5 ks)
Kód: GL521410
38,12 € 31,50 € bez DPH 38,12 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené koše a tašky
Hmotnosť: 0.67 kg
Globo: Fair trade garance Globo
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Krásna taška zo sisalových vlákien s dvoma koženými ušami ručne vyrobená na Madagskare. Taška má výrazný dizajn modrej farby so vzorom z vlákien vo farbe prírodnej a vo vnútri všité vrecko v prírodnej farbe so zapínaním na zips. Ľudia v dielni Liana Creation blízko Antananariva na Madagaskare tieto farebné tašky tkajú a šijú už viac ako 15 rokov pod vedením nášho partnera Bakoly Ramanitra.

Základným materiálom tašky je sisal, teda prírodné vlákno, ktoré sa získava z listov agáve sisalovej ( Agave sisalana ). Rastlina máva 50-65 listov a obsahuje 4-7% spriateliteľných vlákien. Vlákna od dužiny sa oddeľujú mechanicky. Po odležaní sa preťahujú a družia do prameňov na preťahovacích strojoch a dopriadajú na krídlovom stroji. Farbenie tkanín je možné, ale ide o ťažší proces ako napr. pri bavlne. Tašky zo sisalu sú odolné a pevné, napokon zo sisalu sa vyrábajú aj veľmi pevné laná. Dno tašky potom pred nadmerným opotrebením chráni kožené obšitie.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarom aj farbami.

Rozmery cca: dĺžka 43 cm, šírka 22 cm, výška 36 cm plus výška uší 14 cm.
Hmotnosť cca 670 g.

Ručne vyrobená taška na Madagaskare v rámci Fair Trade projektu

V dielni Liana Creation v Masindray (asi 15 km východne od Antananariva) pracuje 30 žien a 12 mužov na stály úväzok a dostávajú mzdu, ktorá vysoko prevyšuje madagaskarskú minimálnu mzdu a kryje aj zdravotné a dôchodkové poistenie. V dielni tiež každý deň dostávajú jedlo za výhodnejšiu cenu a zamestnanci s deťmi sa tešia zvláštnej podpore, ktorá rodine umožňuje posielať deti do školy. V závislosti od situácie hradí Liana Creation časť registračných poplatkov a poskytuje dotáciu na školné. Každé dieťa potom pri nástupe do školy dostáva tašku so školskými potrebami a školskú uniformu.

Pre zakladateľov projektu Bakoly Ramanitra znamená spravodlivý obchod fair trade:

  1. Trvalo udržateľný obchod, ktorého aktéri sa dohodli na zákaze otroctva a vykorisťujúcom detskú prácu a rovnakého prístupu k ženám aj mužom.
  2. Podporu ekologického využívania miestnych surovín a udržateľné hospodárenie s prírodnými zdrojmi.
  3. Zachovanie a podpora tradičných remesiel.
  4. Dobré obchodné vzťahy založené na dôvere a transparentnosti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie