Pletená taška s motýľom z palmového lístia z Madagaskaru

Originálna taška s motýľmi a farebnými prúžkami ručne upletená z lístia rafiovej palmy na Madagaskare. Dve veľké kožené uši, všité uzatváranie a obšité okraje tašky proti opotrebovaniu.

Skladom (3 ks)
Kód: GL521489
38,12 € 31,50 € bez DPH 38,12 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené koše a tašky
Hmotnosť: 0.665 kg
Globo: Fair trade garance Globo
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Nádherná taška z palmového lístia zdobená motýľom a farebnými prúžkami na oboch stranách tašky a dvoma koženými ušami ručne vyrobená na Madagskare. Taška má všitú bavlnenú svetlo modrú látku so sťahovaním a brzdičkou, ktorou môžete tašku uzavrieť či zväčšiť jej objem a zabrániť vypadávaniu vecí. Ľudia v dielni Liana Creation blízko Antananariva na Madagaskare tieto farebné tašky tkajú a šijú už viac ako 15 rokov pod vedením nášho partnera Bakoly Ramanitra. Základným materiálom ich tašiek a košov sú vlákna a listy palmy rafia (raffia), ktorá v tejto oblasti prirodzene rastie. Rod raphia zahŕňa 20 druhov rovníkovej Afriky, tropickej Ameriky a Madagaskaru vrátane palmy Raphia regalis , ktorá má vôbec najdlhšie listy zo všetkých rastlín sveta (až 25 metrov).

Tašky z tohto palmového lístia sú ľahké a napriek tomu odolné a pevné. Obšitie a kožené lemovanie navyše chráni hrany pred nadmerným opotrebením. Farmári palmové listy najskôr máčia a obmývajú v dedinách okolo Antananariva v rieke. Potom ich zafarbia prírodnými farbami a sušia. Farby sú testované, aby bola istota, že neškodí životnému prostrediu. Na ručných tkacích strojoch sa potom pletú veľké rohože, ktoré sa dopravujú do mesta na zošívanie a ďalšie využitie.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarom, farbou aj vyobrazením motýľa.

Rozmery cca: dĺžka 38 cm, šírka 22 cm, výška 32 cm plus výška uší 17 cm. Taška je ľahko kónická; uvedená dĺžka a šírka sú rozmery dna.
Hmotnosť cca 665 g.

Ručne vyrobená taška na Madagaskare v rámci Fair Trade projektu

V dielni Liana Creation v Masindray (asi 15 km východne od Antananariva) pracuje 30 žien a 12 mužov na stály úväzok a dostávajú mzdu, ktorá vysoko prevyšuje madagaskarskú minimálnu mzdu a kryje aj zdravotné a dôchodkové poistenie. V dielni tiež každý deň dostávajú jedlo za výhodnejšiu cenu a zamestnanci s deťmi sa tešia zvláštnej podpore, ktorá rodine umožňuje posielať deti do školy. V závislosti od situácie hradí Liana Creation časť registračných poplatkov a poskytuje dotáciu na školné. Každé dieťa potom pri nástupe do školy dostáva tašku so školskými potrebami a školskú uniformu.

Pre zakladateľov projektu Bakoly Ramanitra znamená spravodlivý obchod fair trade:

  1. Trvalo udržateľný obchod, ktorého aktéri sa dohodli na zákaze otroctva a vykorisťujúcom detskú prácu a rovnakého prístupu k ženám aj mužom.
  2. Podporu ekologického využívania miestnych surovín a udržateľné hospodárenie s prírodnými zdrojmi.
  3. Zachovanie a podpora tradičných remesiel.
  4. Dobré obchodné vzťahy založené na dôvere a transparentnosti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie