Lampáš Samsara z mastenca z Indie, 17 x 26 cm

Parádny lampáš či stojan na sviečku v modernom štýle ručne vyrobená z mastenca v Indii. Súčasťou je pohár na menšie sviečky, s ktorým ani vietor plameň neuhasí.

Skladom (2 ks)
Kód: GL489000
22,05 € 18,22 € bez DPH 22,05 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 3.312 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo
Fair trade lucerna Samsara z mastku z Indie, 17 x 26 cm
Novinka

Bytelný a veľký stojan a tienidlo na sviečky či skôr lucerna na sviečku na postavenie. Lucernu vyrobili ručne drobní remeselníci v Indii z mastenca, známeho pre svoje prvenstvo v Mohsovej stupnici tvrdosti nerastov.  

Moderný štýl umožňuje využiť lampáš v takmer akomkoľvek interiéri a nemusíte sa báť ani posedenie vonku. Vo vnútri lucerny je totiž priložený modrý pohár, ktorý chráni plameň menších sviečok pred vetrom. A lampáš samotný je veľmi stabilný, váži viac ako 3 kg.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - jednotlivé kusy sa teda medzi sebou drobne líšia farbou, štruktúrou, tvarom i veľkosťou.

Rozmery cca: šírka 16,5 cm, výška 25,5 cm, hĺbka 9 cm.

Od drobných remeselníkov z fair trade organizácie v Indii

Naša partnerská organizácia Pushpanjali (v hindčine veniec) je jednou z najstarších organizácií spravodlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlienkou, s ktorou ju v roku 1982 založilo 5 zoskupení výrobcov, bola pomoc sociálne a ekonomicky znevýhodneným ľuďom v meste Agra a okolí dosiahnuť bezpečný príjm a lepšiu kvalitu života.

V roku 2015 v Agre s podporou nemeckej Globo Fair Trade Partner dokončila novú budovu na výrobu tovaru z pieskovca, mramoru, mastenca a dreva, ktorá výrazne zlepšuje pracovné podmienky remeselníkov. Hala má moderný vetrací systém, ktorý odsáva prach z brúsenia, poskytuje dostatok priestoru a svetla a má vlastné sociálne zariadenie.

Okrem fair trade je Pushpanjali aktívny aj v ďalších sociálnych a environmentálnych projektoch pre remeselné komunity. Napríklad už od roku 2004 prevádzkuje v budove školy blízko Agry zdravotnícke zariadenie „Medical Check-up Camp“, v ktorom pravidelne každý mesiac ošetrí asi 200 pacientov. V prípade vážnych chorôb Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agre. Organizuje tiež osvetové akcie pre verejnosť o otázkach životného prostredia, pri ktorých okrem iného rozdáva a vysádza mladé stromčeky a distribuuje materiály o možnostiach likvidácie odpadu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie