Lampáš Samsara z mastenca z Indie, 17 x 26 cm

Parádny lampáš či stojan na sviečku v modernom štýle ručne vyrobená z mastenca v Indii. Súčasťou je pohár na menšie sviečky, s ktorým ani vietor plameň neuhasí.

Skladom (2 ks)
Kód: GL489000
22,05 € 18,22 € bez DPH 22,05 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 3.312 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Bytelný a veľký stojan a tienidlo na sviečky či skôr lucerna na sviečku na postavenie. Lucernu vyrobili ručne drobní remeselníci v Indii z mastenca, známeho pre svoje prvenstvo v Mohsovej stupnici tvrdosti nerastov.  

Moderný štýl umožňuje využiť lampáš v takmer akomkoľvek interiéri a nemusíte sa báť ani posedenie vonku. Vo vnútri lucerny je totiž priložený modrý pohár, ktorý chráni plameň menších sviečok pred vetrom. A lampáš samotný je veľmi stabilný, váži viac ako 3 kg.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - jednotlivé kusy sa teda medzi sebou drobne líšia farbou, štruktúrou, tvarom i veľkosťou.

Rozmery cca: šírka 16,5 cm, výška 25,5 cm, hĺbka 9 cm.

Od drobných remeselníkov z fair trade organizácie v Indii

Naša partnerská organizácia Pushpanjali (v hindčine veniec) je jednou z najstarších organizácií spravodlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlienkou, s ktorou ju v roku 1982 založilo 5 zoskupení výrobcov, bola pomoc sociálne a ekonomicky znevýhodneným ľuďom v meste Agra a okolí dosiahnuť bezpečný príjm a lepšiu kvalitu života.

V roku 2015 v Agre s podporou nemeckej Globo Fair Trade Partner dokončila novú budovu na výrobu tovaru z pieskovca, mramoru, mastenca a dreva, ktorá výrazne zlepšuje pracovné podmienky remeselníkov. Hala má moderný vetrací systém, ktorý odsáva prach z brúsenia, poskytuje dostatok priestoru a svetla a má vlastné sociálne zariadenie.

Okrem fair trade je Pushpanjali aktívny aj v ďalších sociálnych a environmentálnych projektoch pre remeselné komunity. Napríklad už od roku 2004 prevádzkuje v budove školy blízko Agry zdravotnícke zariadenie „Medical Check-up Camp“, v ktorom pravidelne každý mesiac ošetrí asi 200 pacientov. V prípade vážnych chorôb Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agre. Organizuje tiež osvetové akcie pre verejnosť o otázkach životného prostredia, pri ktorých okrem iného rozdáva a vysádza mladé stromčeky a distribuuje materiály o možnostiach likvidácie odpadu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu