Bio zelený čaj Rwanda GFOP Assopthe sypaný, 100 g

Silný africký vysokohorský celolistový zelený čaj s krásnym žltozeleným nálevom a zemitou poznámkou od pestovateľov Assopthe na severe Rwandy.

Skladom (>10 ks)
Kód: FO611012
2,81 € 2,51 € bez DPH 2,81 € / 100 g
Kategória: Zelený čaj sypaný
Hmotnosť: 0.107 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 100 g
Vegan: ano
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod
Bio EU: Eko poľnohospodárstvo podľa noriem EÚ
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fair trade zelený čaj sypaný Rwanda GFOP Assopthe, 100 g
Novinka

Silný zelený čaj s ľahkou zemitou poznámkou a krásnym žltozeleným nálevom z okresu Rulindo v severnej provincii v Rwande. Ľudia z kooperatívy Assopthe tu čajovníky pestujú podľa pravidiel fair trade udržateľným spôsobom a úrodu vo vysokých nadmorských výškach žnú ručne.

Zber potom spracováva miestna slávna spoločnosť Sorwathe, ktorá prežila aj genocídu, pretože prijímala pracovníkov oboch znepriatelených etník a všetkým ponúkla férovú mzdu. V roku 1975 išlo o vôbec prvé čajové preteky v celej Rwande, dnes je jedným z najväčších v krajine a zamestnáva vyše 600 ľudí. Obe organizácie zdieľajú holistický prístup a vzdelávanie farmárov a ich detí berú rovnako vážne ako zlepšovanie infraštruktúry či udržateľné využívanie surovín. Z ekologického zmýšľania, dlhodobej udržateľnosti a spravodlivého obchodu fair trade tak majú prínos zamestnanci, celé dedinské komunity i príroda samotná.


Príprava : 1 lyžičku čaju na šálku zalejeme vodou o teplote cca 80 ° C a necháme 1–3 minúty lúhovať.

Zloženie : bio zelený čaj sypaný 100%.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu