Svietnik Rozprávkový les z Indie, medený, 15 cm

Krásny svietnik ručne vyrobený z plechu v Indii s motívom hustého rozprávkového lesa dookola sviečky vo vnútri. Lucerna tak vytvára rozprávkovú atmosféru tajomného lesa.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: GL509937
375 € 309,92 € bez DPH 375 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.285 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo
Položka bola vypredaná…

Krásny okrúhly svietnik ručne vyrobený z plechu s krásnym vzorom hustého rozprávkového lesa . Vonkajšia strana svietnika je biela, ale tá vnútorná medená, a tak plameň sviece vytvára kúzelné a tajomné svetlo v teplých farbách. Lucerna vhodná pre menšie aj o niečo väčšie sviečky pre rozprávkovú atmosféru na terase aj u vás doma.

Krásna a poctivo zaplatená fair trade ručná práca z kovu - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosťou, farbami aj designom

Sviečka nie je súčasťou balenia, ale nemusíte sa báť, svietnik má plechové dno, na ktoré bezpečne položíte sviečky rôznych veľkostí aj tvarov.

Rozmery: priemer 10 cm, výška 15,1 cm.

Ručne vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu TARA

Už od začiatku 70. rokov projekt TARA bojuje za dôstojnosť tých najchudobnejších ľudí v Indii. Početné iniciatívy v oblasti vzdelávania, práv žien, ochrane životného prostredia a zamestnávania zlepšujú životy drobných remeselníkov v slumoch Dillí a okolitých komunít.
Tara napríklad organizuje 6-mesačný kurz šitia pre ženy, po ktorého dokončení si krajčírka môže za pomoci mikroúveru od spoločnosti TARA zakúpiť vlastný šijací stroj a začať podnikať. Tak si už viac ako 250 žien bolo schopných vybudovať sebestačnú ekonomickú existenciu.

V roku 2011 vybudovali komunitné centrum pre 2000 zapojených členov, kde prebiehajú spomínané kurzy šitia, a druhé poschodie slúži ako výukové centrum pre školákov. Ich rodičia sú obvykle negramotní, a tak im nemôžu pomáhať s domácimi úlohami. V centre sa však dostáva podpory už 100 deťom a TARA tiež neúnavne v chudobnej populácii upozorňuje na dôležitosť vzdelania, najmä pre dievčatá.

Tretím pilierom Komunitného centra je Centrum zdravotnej starostlivosti s 3 nemocničnými lôžkami a lekárom.   V Indii totiž neexistuje sociálne zabezpečenie a zdravotné poistenie je veľmi drahé.   Návšteva tohto zdravotného strediska však vyžaduje len nízky poplatok a TARA vyjednala s nemocnicami zníženie cien. Komunita navyše platí až 80 % nákladov každému členovi, ktorý musí do nemocnice.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie