Svietnik Betlehem z Indie, 18 cm

Krásny kovový okrúhly svietnik v podobe betlehema so zlatou úpravou. Ručne vyrobený v Indii a vhodný na čajové aj trochu väčšie sviečky.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL527783
14,01 € 11,58 € bez DPH 14,01 € / 1 ks
Kategória: Fair trade betlehemy
Hmotnosť: 0.355 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Krásny kovový svietnik ručne vyrobený v Indii z tvarovaného a vyrezávaného plechu znázorňuje tradičný betlehem so Svätou rodinou. Svietnik má vo vnútri zlatú úpravu, ktorá je silne znateľná aj zvonku, kedy zlato akoby presvitá. Svetlo sviečky tak bude skutočne žiarivé. Vďaka svojej veľkosti je svietnik vhodný aj na väčšie ako čajové sviečky. Ploché kovové dno zaisťuje stabilitu a bezpečnosť.

Poctivo zaplatená fair trade ručná práca z kovu - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosťou, farbami aj designom.

Rozmery: výška 18 cm, priemer 11,5 cm.

Vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu

Svietnik vyrobili drobní indickí remeselníci, ktorí spolupracujú s miestnou Fair Trade organizáciou Noah's Ark International Exports (slovensky Medzinárodné exporty Noemova archa) so sídlom v Moradabade. Cieľom Noemovej archy je bojovať proti vykorisťovaniu remeselníkov priekupníkmi a umožniť im získať dôstojnejšiu odmenu prostredníctvom priameho vývozu a Fair Trade.

A to sa jej darí. K spoločnosti sa pripája stále viac a viac výrobcov a dnes spolupracuje už so 100 skupinami producentov, ktoré vyrábajú celý rad rôznych remeselných výrobkov. So zvyšujúcim sa objemom tovaru tak bolo možné zaobstarať si centrálnu dielňu na kontrolu kvality a vlastný sklad na balenie tovaru a prípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školenia remeselníkov prebiehajú v ich domovoch, a dostáva sa im aj toľko potrebného vybavenia pre vyššiu bezpečnosť práce. Pre deti remeselníkov sa potom ponúka bezplatné vzdelávanie, učebné pomôcky a pravidelné stravovanie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu