Stojanček na vonné tyčinky z mosadze z Indie

Ručne vyrobený a ručne bohato zdobený mosadzný stojan na vonné tyčinky, opatrený 4 nožičkami, ktoré zaisťujú lepšiu stabilitu.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EZ331061
10,32 € 8,53 € bez DPH 10,32 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.058 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Ručne vyrobený stojan s bohatým zdobením, ktoré je taktiež vyvedené ručne v Indii. Stojan je vyrobený z mosadze a zospodu má štyri nízke nožičky, ktoré zaisťujú stabilitu stojanu. Samozrejmosťou je otvor na zasunutie vonnej tyčinky.

Poctivo zaplatená ručná práca - každý kus je jedinečný originál a môže sa líšiť tvar, veľkosť aj farby.

Ručne vyrobená v Indii v rámci Fair Trade projektu Asha

Organizácia Asha Handicrafts Association bola založená v roku 1975 ako nezisková, sociálna a environmentálna spoločnosť av rovnakom roku získala vývoznú licenciu a začala budovať sieť výrobcov fair trade na podporu znevýhodnených výrobcov. Prvou skupinou boli rezbári, ale súčasne Asha spolu s ďalšími organizáciami usporiadala niekoľko workshopov a školení pre sociálne znevýhodnených a zdravotne postihnutých remeselníkov a dnes pracuje s viac ako 50 skupinami výrobcov po celej Indii. Viac ako 800 výrobcov tak dnes vyrába tovar z dreva, železa, papierovej hmoty, kameňa i striebra, vzniká bižutéria aj pohľadnice, ženy šijú a tkajú. Remeselné techniky a zručnosti sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Osobitná pozornosť je venovaná slobodným ženám, vdovám a ženám bez vzdelania, rovnako ako malomocným. Ostatne v sanskrte znamená "asha" "nádej".

Asha všetky zisky investuje späť do podpory ľudí a ponúka tak pozoruhodne bohatý program: remeselníci dostávajú spravodlivú odmenu za svoje fair trade tovary, podporu na lekársku starostlivosť a vzdelávanie svojich detí, môžu využiť drobné pôžičky na otvorenie a vybavenie svojich dielní, poradenstvo a školenia. Deti môžu čerpať študijné štipendiá a vzdelávať sa v témach ako tuberkulóza, AIDS, antikoncepcia či zneužívanie drog.

Rozmery: dĺžka 20 cm; šírka 3,8 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie