Stojanček na vonné tyčinky z mosadze z Indie

Ručne vyrobený a ručne bohato zdobený mosadzný stojan na vonné tyčinky, opatrený 4 nožičkami, ktoré zaisťujú lepšiu stabilitu.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EZ331061
10,32 € 8,53 € bez DPH 10,32 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.058 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Ručne vyrobený stojan s bohatým zdobením, ktoré je taktiež vyvedené ručne v Indii. Stojan je vyrobený z mosadze a zospodu má štyri nízke nožičky, ktoré zaisťujú stabilitu stojanu. Samozrejmosťou je otvor na zasunutie vonnej tyčinky.

Poctivo zaplatená ručná práca - každý kus je jedinečný originál a môže sa líšiť tvar, veľkosť aj farby.

Ručne vyrobená v Indii v rámci Fair Trade projektu Asha

Organizácia Asha Handicrafts Association bola založená v roku 1975 ako nezisková, sociálna a environmentálna spoločnosť av rovnakom roku získala vývoznú licenciu a začala budovať sieť výrobcov fair trade na podporu znevýhodnených výrobcov. Prvou skupinou boli rezbári, ale súčasne Asha spolu s ďalšími organizáciami usporiadala niekoľko workshopov a školení pre sociálne znevýhodnených a zdravotne postihnutých remeselníkov a dnes pracuje s viac ako 50 skupinami výrobcov po celej Indii. Viac ako 800 výrobcov tak dnes vyrába tovar z dreva, železa, papierovej hmoty, kameňa i striebra, vzniká bižutéria aj pohľadnice, ženy šijú a tkajú. Remeselné techniky a zručnosti sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Osobitná pozornosť je venovaná slobodným ženám, vdovám a ženám bez vzdelania, rovnako ako malomocným. Ostatne v sanskrte znamená "asha" "nádej".

Asha všetky zisky investuje späť do podpory ľudí a ponúka tak pozoruhodne bohatý program: remeselníci dostávajú spravodlivú odmenu za svoje fair trade tovary, podporu na lekársku starostlivosť a vzdelávanie svojich detí, môžu využiť drobné pôžičky na otvorenie a vybavenie svojich dielní, poradenstvo a školenia. Deti môžu čerpať študijné štipendiá a vzdelávať sa v témach ako tuberkulóza, AIDS, antikoncepcia či zneužívanie drog.

Rozmery: dĺžka 20 cm; šírka 3,8 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu