Kovový adventný svietnik na čajové sviečky z Indie, 47 cm

Veľký dekoratívny svietnik v modernom prevedení na 4 čajové sviečky, ktorých kúzelné svetlo vykreslí krásnu vianočnú atmosféru s výjavom Svätej rodiny, Troch kráľov, pastierov aj zvierat.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EZ614832
24,30 € 20,08 € bez DPH 24,30 € / 1 ks
Kategória: Fair trade betlehemy
Hmotnosť: 0.76 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Dlhý svietnik na až 4 čajové sviečky s výjavom Svätej rodiny, Troch kráľov, pastierov i ovce a ťavy. Svietnik je krásny aj bez sviečok a môže samostatne fungovať ako vianočný betlehem. Svetlo sviečok mu však dodá ľúbezné kúzlo a atmosféru. Ručne vyrobený z kovu v Indii podľa princípov fair trade. Vďaka jednoduchému čiernemu prevedeniu ho môžete umiestniť takmer do každého interiéru vrátane moderného.

Poctivo zaplatená ručná práca - každý kus je jedinečný originál a môže sa líšiť veľkosťou aj jednotlivými tvarmi.

Rozmery: dĺžka 47 cm, výška 14 cm, hĺbka 4 cm.

Ručne vyrobený v rámci Fair Trade projektu v Indii

Vianočný svietnik vyrobili drobní indickí remeselníci, ktorí spolupracujú s miestnou Fair Trade organizáciou Noah's Ark International Exports (slovensky Medzinárodné exporty Noemova archa) so sídlom v Moradabade. Cieľom Noemovej archy je bojovať proti vykorisťovaniu remeselníkov priekupníkmi a umožniť im získať dôstojnejšiu odmenu prostredníctvom priameho vývozu a Fair Trade.

A to sa jej darí. K spoločnosti sa pripája stále viac a viac výrobcov a dnes spolupracuje už so 100 skupinami producentov, ktoré vyrábajú celý rad rôznych remeselných výrobkov. So zvyšujúcim sa objemom tovaru tak bolo možné zaobstarať si centrálnu dielňu na kontrolu kvality a vlastný sklad na balenie tovaru a prípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školenia remeselníkov prebiehajú v ich domovoch, a dostáva sa im aj toľko potrebného vybavenia pre vyššiu bezpečnosť práce. Pre deti remeselníkov sa potom ponúka bezplatné vzdelávanie, učebné pomôcky a pravidelné stravovanie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu