Kovový adventný svietnik na čajové sviečky z Indie, 47 cm

Veľký dekoratívny svietnik v modernom prevedení na 4 čajové sviečky, ktorých kúzelné svetlo vykreslí krásnu vianočnú atmosféru s výjavom Svätej rodiny, Troch kráľov, pastierov aj zvierat.

Skladom (8 ks)
Kód: EZ614832
24,30 € 20,08 € bez DPH 24,30 € / 1 ks
Kategória: Fair trade betlehemy
Hmotnosť: 0.76 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Dlhý svietnik na až 4 čajové sviečky s výjavom Svätej rodiny, Troch kráľov, pastierov i ovce a ťavy. Svietnik je krásny aj bez sviečok a môže samostatne fungovať ako vianočný betlehem. Svetlo sviečok mu však dodá ľúbezné kúzlo a atmosféru. Ručne vyrobený z kovu v Indii podľa princípov fair trade. Vďaka jednoduchému čiernemu prevedeniu ho môžete umiestniť takmer do každého interiéru vrátane moderného.

Poctivo zaplatená ručná práca - každý kus je jedinečný originál a môže sa líšiť veľkosťou aj jednotlivými tvarmi.

Rozmery: dĺžka 47 cm, výška 14 cm, hĺbka 4 cm.

Ručne vyrobený v rámci Fair Trade projektu v Indii

Vianočný svietnik vyrobili drobní indickí remeselníci, ktorí spolupracujú s miestnou Fair Trade organizáciou Noah's Ark International Exports (slovensky Medzinárodné exporty Noemova archa) so sídlom v Moradabade. Cieľom Noemovej archy je bojovať proti vykorisťovaniu remeselníkov priekupníkmi a umožniť im získať dôstojnejšiu odmenu prostredníctvom priameho vývozu a Fair Trade.

A to sa jej darí. K spoločnosti sa pripája stále viac a viac výrobcov a dnes spolupracuje už so 100 skupinami producentov, ktoré vyrábajú celý rad rôznych remeselných výrobkov. So zvyšujúcim sa objemom tovaru tak bolo možné zaobstarať si centrálnu dielňu na kontrolu kvality a vlastný sklad na balenie tovaru a prípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školenia remeselníkov prebiehajú v ich domovoch, a dostáva sa im aj toľko potrebného vybavenia pre vyššiu bezpečnosť práce. Pre deti remeselníkov sa potom ponúka bezplatné vzdelávanie, učebné pomôcky a pravidelné stravovanie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie