Kokosová miska s rybami, 500 ml

Nádherná miska ručne vyrobená z kokosového orecha z Vietnamu. Prírodný nepravidelný tvar zdobí čierne vnútro s kresbou dvoch rôznych rýb.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EZ31659
10,41 € 8,60 € bez DPH 10,41 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené košíky, ošítky a misky
Hmotnosť: 0.083 kg
Hmotnost: 83 g
Objem: 500 ml
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Kreatívna a nevšedná prírodná miska, ktorá je vlastne polovicou kokosového orecha. Má prirodzene nepravidelný tvar a aj jej stabilita na stole je obmedzená. Vnútro je antracitovo až čierno lakované s ručnou kresbou dvoch rôznych druhov rýb. Vonkajšia strana je vyhladená, ale zachovala si stopy po odstraňovaní dužiny orecha, ako je vidieť aj na fotografii. Hrany sú samozrejme zbrúsené, a misku tak môžete bez obáv zveriť aj svojim deťom (za vyliatie či vysypanie obsahu však neručíme).

Ručné práce z čisto prírodného materiálu. Každý kus je skutočným originálom a vedľa kresby rýb sa líšia najmä tvar a veľkosti misiek tak, ako sa od seba líšia aj jednotlivé kokosové orechy, z ktorých sú misky vo Vietname vyrábané. Miska pohodlne pojme 500-550 ml vody bez toho, aby pretekala.

Rozmery: priemer cca 13,5 cm, výška 6 cm.

Od drobného remeselníka z Fair Trade projektu vo Vietname

Misky vyrábajú drobní vietnamskí remeselníci spolupracujúci s neziskovou organizáciou Craft Link, ktorá bola založená v roku 1996 v Hanoji. Jej ambicióznou víziou je, aby jedného dňa dostávali všetci remeselníci vo Vietname za svoj tovar spravodlivú mzdu.

Organizácia preto pomáha oživiť a propagovať tradičnú vietnamskú kultúru a remeselné zručnosti. Drobným výrobcom vypláca zodpovedajúcu odmenu podľa princípov Fair Trade, podieľa sa na marketingu a sprostredkováva prístup na zahraničné trhy s remeselným tovarom. 15 % zisku vypláca priamo výrobcom a ďalšie peniaze spätne investuje do vzdelávania remeselníkov v tradičných technikách, zvyšovania kvality výroby a otvárania nových remeselných projektov.

Craft Link v rámci konceptu Fair Trade spolupracuje so 67 skupinami remeselníkov, a zamestnáva tak viac ako 6100 šikovných ľudí. Pracuje s etnickými menšinami vo Vietname (45 %), sociálne, telesne či mentálne znevýhodnenými (25 %) a tradičnými remeselnými dedinami (30 %). Obzvlášť pozoruhodný je podiel žien, ktoré tvoria viac ako 90 % výrobcov, a 95 % z nich pôsobí v riadiacich funkciách.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie