Kokosová miska s rybami, 500 ml

Nádherná miska ručne vyrobená z kokosového orecha z Vietnamu. Prírodný nepravidelný tvar zdobí čierne vnútro s kresbou dvoch rôznych rýb.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EZ31659
10,41 € 8,60 € bez DPH 10,41 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené košíky, ošítky a misky
Hmotnosť: 0.083 kg
Hmotnost: 83 g
Objem: 500 ml
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Kreatívna a nevšedná prírodná miska, ktorá je vlastne polovicou kokosového orecha. Má prirodzene nepravidelný tvar a aj jej stabilita na stole je obmedzená. Vnútro je antracitovo až čierno lakované s ručnou kresbou dvoch rôznych druhov rýb. Vonkajšia strana je vyhladená, ale zachovala si stopy po odstraňovaní dužiny orecha, ako je vidieť aj na fotografii. Hrany sú samozrejme zbrúsené, a misku tak môžete bez obáv zveriť aj svojim deťom (za vyliatie či vysypanie obsahu však neručíme).

Ručné práce z čisto prírodného materiálu. Každý kus je skutočným originálom a vedľa kresby rýb sa líšia najmä tvar a veľkosti misiek tak, ako sa od seba líšia aj jednotlivé kokosové orechy, z ktorých sú misky vo Vietname vyrábané. Miska pohodlne pojme 500-550 ml vody bez toho, aby pretekala.

Rozmery: priemer cca 13,5 cm, výška 6 cm.

Od drobného remeselníka z Fair Trade projektu vo Vietname

Misky vyrábajú drobní vietnamskí remeselníci spolupracujúci s neziskovou organizáciou Craft Link, ktorá bola založená v roku 1996 v Hanoji. Jej ambicióznou víziou je, aby jedného dňa dostávali všetci remeselníci vo Vietname za svoj tovar spravodlivú mzdu.

Organizácia preto pomáha oživiť a propagovať tradičnú vietnamskú kultúru a remeselné zručnosti. Drobným výrobcom vypláca zodpovedajúcu odmenu podľa princípov Fair Trade, podieľa sa na marketingu a sprostredkováva prístup na zahraničné trhy s remeselným tovarom. 15 % zisku vypláca priamo výrobcom a ďalšie peniaze spätne investuje do vzdelávania remeselníkov v tradičných technikách, zvyšovania kvality výroby a otvárania nových remeselných projektov.

Craft Link v rámci konceptu Fair Trade spolupracuje so 67 skupinami remeselníkov, a zamestnáva tak viac ako 6100 šikovných ľudí. Pracuje s etnickými menšinami vo Vietname (45 %), sociálne, telesne či mentálne znevýhodnenými (25 %) a tradičnými remeselnými dedinami (30 %). Obzvlášť pozoruhodný je podiel žien, ktoré tvoria viac ako 90 % výrobcov, a 95 % z nich pôsobí v riadiacich funkciách.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu