Kalabasa a bombilla na maté z Brazílie, 325 ml

Nevyhnutný komplet pre tradičný spôsob pitia maté v podobe zdobenej kalabasy ručne vyrezanej z tekvice, kovovej slamky s ozdobou a sitkom a stojanom.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EL205315
27,91 € 23,07 € bez DPH 27,91 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.17 kg
Hmotnost: 325 ml
Objem: 325 ml
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Naše maté chutí výborne aj v africkom hrnčeku , ale ako pravoverní milovníci maté vedia, nie je to ono. Tradičný národný nápoj obyvateľov Južnej Ameriky sa pristane piť z tradičnej nádoby vyrábanej po stáročia z rôznych druhov tekvíc. Kalabasy boli dôležitou súčasťou rituálov miestnych domorodcov a slúžili aj ako nádoby na vodu a rôzne esencie. Dnes sa vyrába aj z radu iných materiálov a pre svoje zdobenie ide niekedy o veľmi drahé a cenné kusy.

Nevyhnutným príslušenstvom je potom bombilla, čiže slamka so zabudovaným sitkom, ktoré bránia nasatiu lístkov maté z kalabasy. Bez obáv tak môžete dolievať a popíjať maté po celý deň tak, ako juhoamerickí indiáni.

Ručné práce z prírodného materiálu – každý kus je jedinečný originál a môže sa líšiť tvar, veľkosť, farby a hlavne kresba; všetko závisí od samotnej tekvice, z ktorej je kalabasa vyrobená, a kreativite autora. Upozorňujeme, že na každej kalabase je úplne iný obrázok.
Vyrobili ľudia zo združenia COPERMATE v Brazílii, ktorí pestujú a spracovávajú aj samotné maté v našej ponuke.

Výška kalabasy: 12 cm.
Objem kalabasy: 325 ml.

Ručne vyrobená v Brazílii v rámci Fair Trade projektu

Tento set na pitie maté, rovnako ako maté samotné, vyrábajú a pestujú drobní remeselníci a poľnohospodári Copermate v brazílskom štáte Paraná. Zariadenie na jeho spracovanie má v spoločnom vlastníctve asi 200 osadníkov, ktorým maté dodáva ďalších 400 drobných pestovateľov v okolí.

Tí sú súčasťou hnutia Movimento Sem Terra (MST), čiže Hnutie bezzemkov, ktoré v 80. rokoch zaistilo legálne osídlenie nevyužitých pozemkov v Brazílii av roku 1991 za to získalo Alternatívnu Nobelovu cenu (udeľuje švédska nadácia Ceny za správny život s cieľom oceniť tie oblasti ľudskej činnosti, na ktorej oficiálna Nobelova cena nepamätá).

Jadrom hnutia MST sú práve novo zakladané osady, tzv. Assentamentos, v ktorých osadníci spravujú spoločne obývané územie a vyrábajú rôzne poľnohospodárske produkty. Na mnohých miestach sa podarilo vystavať profesionálne závody schopné nielen vlastnej obživy, ale aj exportu. A jedným z takýchto miest je aj družstvo Copermate, ktorého maté ponúkame a odporúčame aj tento set kalabasy a bombily.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie