Fúkaná váza z recyklovaného skla z Egypta

Ručne fúkaná váza z recyklovaného skla v čírom prevedení z Egypta, kde sklárska tradícia existuje tisícročie. Vhodná aj do umývačky riadu.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: GE330258
34,90 € 28,84 € bez DPH 34,90 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené vázy a kvetináče
Hmotnosť: 0.661 kg
Hmotnost: 660 g
Gepa: Fair trade garance Gepa
Položka bola vypredaná…

Číra váza ručne fúkaná z recyklovaného skla v Káhire v Egypte, kde nadväzuje na tisícročia dlhú tradíciu sklárov. Snáď preto si miestni majstri môžu dovoliť vyfúknuť túto vázu bez akejkoľvek formy. Každý kus je preto jedinečným originálom s kúzlom nedokonalého, fúkaným iba ústami bez formy.

Použité sklo je recyklované - ľudia z fair trade projektu Yadawee kupujú rôzne staré sklo od zberačov a následne ho triedia podľa farby, čistia, drvia a spracovávajú do najrôznejších sklenených výrobkov podľa myšlienky upcyclingu. Teda „povyšovanie“ starého na nové či vrátenie pôvodnej hodnoty i odpadu. To šetrí zdroje, suroviny aj energiu.

Váza je stabilná, má jasný dizajn a zúžené hrdlo, ktoré je vhodné na prezentáciu aj jednotlivých kvetov či iných rastlín. Bude vám robiť radosť každý deň a je vhodná aj do umývačky riadu.


Od remeselníkov z Fair Trade projektu v Egypte

Yadawee je egyptská spoločnosť, ktorú v rokoch 2002-2003 založili Hisham El Gazzar a Tarek Sheta. Jej cieľom je propagovať a exportovať vysoko kvalitné egyptské remeselné výrobky do sveta. Hrdo sa hlási k svojmu členstvu vo World Fair Trade Organization a vďaka spravodlivému prístupu k remeselníkom dokázali osloviť množstvo skúsených remeselníkov, ktorí teraz môžu oživiť dedičstvo Egypta a venujú sa tradičným egyptským remeslám. Spracovávajú látky, drevo, sklo aj kameň a spĺňajú medzinárodné štandardy vysokej kvality.

Rozmery: výška 25 cm, priemer 14 cm, priemer hrdla 3,6 alebo 3,9 cm.
Hmotnosť: 660 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu