Adventný kalendár so srdiečkami z horkej čokolády, 70% kakaa

Vegánsky Fairtrade adventný kalendár v úplne novom dizajne s horkou čokoládou v tvare srdiečok so 70% kakaa od Kuapa Kokoo v Ghane.

Vypredané
Kód: DI001782
8,67 € 7,74 € bez DPH 102 € / 1 kg
Kategória: Deň otcov
Hmotnosť: 0.085 kg
Bio: ne
Druh čokolády: hořká
Hmotnost: 85 g
Obsah kakaové sušiny: 70 %
Pro vegany: ano
Fairtrade: Certifikace Fairtrade

Horká vegán čokoláda so 70% kakaa od pestovateľov z družstva Kuapa Kokoo v Ghane vytvarovaná do srdiečok (á 3,5 g) v každom okienku. Na vnútornej strane dvierok sú krátke anglicky písané správičky zo sveta poľnohospodárstva, čokolády a životného prostredia. V zadnej strane kalendára je pripravené kartónové očko na zavesenie na stenu.

Horká čokoláda v tomto kalendári sa síce zriekla cudzích tukov a náhradiek, ale bez lecitínu, aj keď slnečnicového, sa nezaobišla, ako je u Divine zvykom. Rovnako ide o jedinú značku v našej ponuke adventných kalendárov, ktorá stále používa hliníkovú fóliu vo vnútri kalendára. Certifikácia Fairtrade vo verzii tzv. hmotnostného pomeru, zakazuje detskú prácu a ponúka pestovateľom dôstojnú mzdu za ich produkciu.

Doprajte si tento rok adventný kalendár neobvykle plnený horkou čokoládou s príbehom o drobných afrických roľníkoch, ktorí vo Veľkej Británii pred 25 rokmi spoluzaložili továreň na čokoládu. Je vhodný aj pre vegánov.

Na dizajne adventných kalendárov Divine spolupracovala dlhých 15 rokov se Stephenom Waterhousem, nezávislým ilustrátorom, ktorý sa od roku 1998 venuje farebným kresbám pre detské knihy, karty, skladačky, plagáty aj časopisy pre klientov vo Veľkej Británii, Európe a USA. Vďaka jeho jasne rozoznateľnému rukopisu a zlatej farbe kalendára získali hneď niekoľko dizajnérskych ocenení. Až tento rok to tak nie je a konečne môžete oceniť design v inom prevedení a štýle.


Zloženie: kakaová hmota, cukor (trstinový), kakaové maslo, emulgátor slnečnicový lecitín, vanilka. Obsah kakaovej sušiny v čokoláde min. 70%. Môže obsahovať mlieko, sóju, orechy, lepok a vajcia.

 Energetická hodnota: 2439 kJ/583 kcal
 Tuky: 46,3 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 28,4 g
 Sacharidy: 29,7 g
      z toho cukry: 26,9 g
 Bílkoviny: 7,4 g
 Sůl: <0,01 g

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu