Bio zrnková káva Espresso Alto, 1000 g

Veľmi príjemná espresso zmes káv arabika z vysokých nadmorských výšok Latinskej Ameriky so sladkou chuťou karamelu a lieskových orieškov a jemným tónom citrusov.

Skladom (3 ks)
Kód: FO450109
26,99 € 24,10 € bez DPH 26,99 € / 1 kg
Kategória: Zrnková káva
Hmotnosť: 1.028 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 1000 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod

Vynikajúca kávová zmes starostlivo zostavená z arabík rastúcich výhradne vo vysokých nadmorských výškach 3 krajín Latinskej Ameriky. Vybalansovaná sladšia káva so stredným telom, ktorá ponúkne naozaj príjemnú šálku kávy espresso.

V aróme je cítiť sladký karamel s lieskovými orieškami a chuť mliečnej čokolády kávy z Hondurasu SHG. Veľmi tvrdé zrná kávy z Peru SHB naopak káve dodávajú jemnú a ľahkú aciditu citrusov. V závere rozoznáte dochuť karamelu typickú pre našu fair trade kávu zo Salvadoru SHG, pestovanú rovnako ako ostatné podľa pravidiel ekologického poľnohospodárstva.

Všetky kávy tvoriace túto kávovú zmes sú ručne zberané a spracovávané a pýšia sa kvalitatívnym zaradením pôvodu z veľmi vysokých nadmorských výšok. Aj preto sme kávu nazvali „Alto“, čo v španielčine, ako sa vo všetkých týchto troch krajinách hovorí, znamená „vysoký/vysoko“.

Káva je stredne tmavo pražená a ponúka lahodnú kávu bez nadbytku kyslosti. Zostáva pritom ďaleko od populárneho tmavého praženia konvenčných espresso káv. Uniformita takých káv bezohľadne zabíja všetku bohatosť chutí jednotlivých káv a nie je ako zažiť ten pôžitok z objavovania a vychutnávania.

Zloženie : bio zrnková káva arabika 100%.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu