Bio zrnková káva Salvádor SHG, 1000 g

Exkluzívna stredne silná káva arabika s chuťou po kakau a čerešniach a sladkou vôňou pripomínajúcou maslové sušienky. Vysoká kvalita zrna z vysokých nadmorských výšok El Salvadoru.

Skladom (5 ks)
Kód: FO401002
26,16 € 23,36 € bez DPH 26,16 € / 1 kg
Kategória: Zrnková káva
Hmotnosť: 1.028 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 1000 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod

El Salvador znamená v miestnom jazyku pipil "miesto drahocenných vecí" a táto káva je toho dôkazom. Pestovanie kávy tu má veľmi dlhú tradíciu a rozvíjalo sa aj počas vojen, ktoré toto územie sužovali a násilie miestny ľud trápi dodnes. Salvador je najmenším stredoamerickým štátom a tiež jediným, ktorý v tejto oblasti nemá prístup ku Karibskému moru. Miestna káva je pre mnohých raritou, ale aj pre znalcov skutočným zážitkom.

Naše fair trade bio káva Salvádor má lahodnú vyváženú chuť s nádychom kakaa, grepu a čerešní. Stredne plné telo potom dopĺňa arómu po pečených gaštanoch a búrskych a makadamových orieškoch. Pred zaliatím môžete zacítiť aj mliečnu čokoládu a maslové sušienky.

Káva arabika s prívlastkom SHG (Strictly High Grown) označuje kávu, ktorá v danej oblasti rastie vo veľmi vysokej nadmorskej výške. Tá znamená pomalý rast, a teda aj bohatú chuť a vyššiu kvalitu zrna.

Fair trade bio káva od pestovateľov Las Lajas

Táto káva navyše rastie v oblasti Sonsonate v Cordillera de Volcanes, pohoria sopiek, zasadené medzi národný park Cerro Verde, tri sopky Santa Ana, Izalco a Cerro Verde a jazero Coatepeque. Vo výškach okolo 1300 m nm sa tu o ňu starajú drobní pestovatelia družstva Las Lajas. Ide o malé družstvo založené v roku 1980, čítajúce len asi 200 členov, z ktorých celú štvrtinu tvoria ženy.

Väčšina príjmov družstva pochádza z pestovania kávy, ktorú tiež praží vo vlastnej pražiarni pod značkou Lajamaya. Pestovatelia sa tak môžu sami učiť z výslednej chuti pripravenej kávy. Družstvo svojim členom poskytuje aj malý pozemok na pestovanie ovocia a zeleniny pre miestny trh a vlastnú spotrebu. Podmienkou je však šetrné využívanie pôdy aj lesov; rovnako ako sa tu venujú káve pestované len a iba udržateľným spôsobom podľa pravidiel ekologického poľnohospodárstva.

Vďaka fair trade výkupným cenám má družstvo prostriedky na zabezpečenie skromného dôchodku svojich členov (teraz asi 30 ľudí), čo je v poľnohospodárskom sektore v Salvádore výnimočné. Prémie zo spravodlivého obchodu putujú aj do zdravotníctva a miestnej infraštruktúry a dôležitých vzdelávacích projektov, z ktorých ťažia nielen členovia družstva, ale aj niekoľko stoviek ďalších rodín v regióne.

Starostlivo pražená po malých dávkach v Českej republike.

Zloženie : 100% bio káva arabika zrnková.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu