Betlehem Hviezdna jaskyňa z Peru, 7,5 cm

Skromný keramický betlehem ručne vyrobený v Peru so Svätou rodinou a dvoma zvieratami v jaskyni s výraznými hviezdami. Určený na postavenie, ale vhodný aj ako ozdoba na zavesenie.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: GL512449
7,99 € 6,60 € bez DPH 7,99 € / 1 ks
Kategória: Fair trade betlehemy
Hmotnosť: 0.103 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo
Položka bola vypredaná…

Malý keramický betlehem s rovnou základňou vhodnou na postavenie, ale za hornú hviezdu ho môžete ľahko aj zavesiť. Zmestí sa teda pod malý vianočný stromček, ale unesú ho aj jeho vetvičky ako ozdobu. Drobní remeselníci v Peru z hliny ručne vytvorili jaskyňu s dvoma hviezdami av nej Svätú rodinu a dve zvieratá.

Ručné práce - každý kus je jedinečný originál a líši sa kresbou, tvarom, veľkosťou aj farbami.

Rozmery: výška 7,5 cm, šírka 5,2 cm, hĺbka 3,5 cm.
Hmotnosť: 62 g.

Ručne vyrobená v Peru v rámci Fair Trade projektu CIAP

Napriek tomu, že dnešné Peru bolo s hlavným mestom Cusco stredom inckej ríše, žije dnes takmer štvrtina jeho obyvateľov pod hranicou národnej chudoby. Obzvlášť chudobná je vidiecka populácia, ktorá sa venuje najmä poľnohospodárstvu. A práve s týmito znevýhodnenými producentmi pracuje projekt CIAP (Central Interregional de Artesanos del Perú), ktorého predchodca AIP (Artesania Intercomunal del Perú) bol založený už v roku 1983.
Výrobky sú vyvážané špeciálne založenou organizáciou Intercrafts Peru Sac (založená 2002), ktorú tvorí približne 10 zamestnancov. Do projektu je však zapojených viac ako 300 rodín z 20 rôznych komunít, 70 % tvoria ženy, väčšinou z oblastí Puno, Ayacucho, Arequipa, Piura a Lima.
Cieľom projektu je ukončiť závislosť na vykorisťujúcich priekupníkoch, otvoriť nové trhy, zachovať identitu miestnych ľudí a ich kultúru a zlepšiť príjmy remeselníkov. Dôležité rozhodnutia sa prijímajú spoločne na výročnom valnom zhromaždení, na ktorom sa zúčastňujú dvaja zástupcovia z každej skupiny výrobcov podľa pravidiel Fair Trade. Okrem školenia, výcviku, účtovníckej podpory a pod. ponúka projekt CIAP svojim členom aj mikro úvery na rozjazd a zlepšenie ich produkcie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu