Zvonkohra vtáčik z Bali, žltozelený, 15 cm

Menšia závesná zvonkohra s dreveným žltozeleným vtáčikom ručne vyrobená z hliníkových trubičiek s jemným zvukom a dreva stromu Albízia na ostrove Bali v Indonézii.

Skladom (> 10 ks)
Kód: MT162105
4,57 € 3,78 € bez DPH 4,57 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené zvonkohry
Hmotnosť: 0.035 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Menšia zvonkohra na zavesenie s dreveným žltozeleným vtáčikom a tromi kovovými trubičkami (dĺžka 4, 6 a 8 cm) s krásne jemným zvukom. Ručne vyrobená podľa pravidiel fair trade v dedine Abuan na ostrove Bali v Indonézii z dreva stromu Albízia, ktorý rastie v tropickom dažďovom pralese.

Ručné práce z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia tvarom, veľkosťou, farbami aj kresbou.

Rozmery: výška cca 15 cm, vtáčik cca 9x6 cm.

Produkt ručne vyrobený na Bali v rámci Fair Trade projektu

Cieľom Mitra Bali je propagovať tradičné indonézske remeslo a pomocou Fair Trade podporiť miestnych drobných remeselníkov v ich práci. Nejde však iba o marketing a export. Mitra Bali otvorila aj projektové centrum, kde výrobcom umožňuje využiť knižnicu, navštevovať workshopy a konzultovať svoje zámery s dizajnérmi. Ľudia tak získavajú znalosti o výrobných technikách, využití ekologických surovín aj bezpečnosti výrobného procesu a majú podporu aj v inováciách a vývoji nového tovaru.

Mitra Bali bola založená v máji 1993 a dnes spolupracuje s 26 remeselnými dielňami, ktoré tvoria spravidla 2-12 výrobcov. Celkom tak pracuje so 130 ľuďmi – 68 mužmi a 62 ženami. 35 % z nich navštevovalo len základnú školu, 60 % má stredné vzdelanie a 5 % vzdelanie vyššie.

Otváranie ďalších spôsobov zárobku ľudí na vidieku je dôležité najmä s ohľadom na obchodnú izoláciu, ktorej drobní producenti na ostrove čelia. Zahraniční investori navyše situáciu zhoršujú svojimi projektmi turistickej infraštruktúry a veľkých poľnohospodárskych podnikov. Ľudia na vidieku im predávajú stále viac svojich pozemkov, pôda sa stráca a ľudia odchádzajú.

Rodinná remeselná produkcia ale znamená ďalší príjem k drobnému poľnohospodárstvu a fair trade ponúka dôstojný a spoľahlivý príjem za ich tovar. Napríklad v dedine Abuan v oblasti Bangli vzniklo v roku 2007 rezbárske družstvo Merta Sari Coop. Jeho dnes 26 členov žije hlavne z poľnohospodárstva, ale pracujú aj s drevom albesie a vyrezávajú rôzne výrobky, ktoré prostredníctvom Mitra Bali predávajú aj do zahraničia. Okrem toho majú prístup k drobným úverom a krízovej pomoci. Od Mitra Bali ľudia tiež môžu zadarmo získať sadenice stromov v rámci zalesňovacieho programu, ktorý tak produkuje aj zdrojový materiál na ich výrobu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie