Zmes korenia Za'atar z Libanonu, 50 g

Tradičná koreniaca zmes pôvodom z Blízkeho Východu, ktorej utajované zloženie závisí od zvyklostí regiónu či rodiny.

Skladom (>10 ks)
Kód: EL483645
3,99 € 3,56 € bez DPH 7,98 € / 100 g
Kategória: Fair trade korenie a morská soľ
Hmotnosť: 0.055 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 50 g
Vegan: ano
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Koreniaca zmes Za'atar sa na Blízkom Východe tradične podáva k jedlám v miske. Najskôr sa chlieb namočí v olivovom oleji, tvarohu alebo jogurte a potom v Zatare. Tak sa môže podávať pri rôznych príležitostiach počas celého dňa. Je populárny po celom Blízkom Východe a používa sa k mäsu, šalátom, zelenine, syrom i samotnému pečivu.

Za'atar si ženy pripravujú samy a recept býva držaný v úplnej tajnosti niekedy aj v rámci rodiny. Existuje tak celý rad variácií Zataru, ktorých zloženie a vzájomné pomery zložiek závisí od zvyklostí regiónu, klanu alebo konkrétnej rodiny. Primárnou zložkou je však sýrske oregano ( Origanum syriacum , nazývané aj majoránka či dobromyseľ sýrska), ktoré je pomerne vzácne, rastie na kamenistej pôde a na prípravu Zataru sa zbiera vo voľnej prírode. Ďalšími nevyhnutnými prísadami korenia je potom skúmavka a pražené sezamové semienka.

Toto korenie v Libanone pripravila organizácia FTTL Fair Trade & Tourism Lebanon, ktorá pracuje s drobnými pestovateľskými družstvami a rodinnými podnikmi na podpore a zvýšení kvality libanonských špecialít. Spoločnými silami tak môže za spravodlivé ceny aj čisto miestne poctivé výrobky exportovať do sveta.

Zloženie : sýrske oregano (čiže dobromyseľ či majorán sýrska), sezam , sumak (mleté plody škumpy garbiarske), soľ.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu