Vianočný svietnik Mesto, medený

Krásny kruhový svietnik ručne vyrobený z plechu v Indii, ktorý bude so sviečkou vo vnútri vydávať zlato-medené svetlo a šíriť kúzelnú vianočnú atmosféru.

Položka bola vypredaná…
Dlhodobo nedostupné
Kód: GL511312
15,38 € 12,71 € bez DPH 15,38 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.215 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo
Položka bola vypredaná…

Krásny svietnik či lampáš s výjavom nočného mesta ručne vyrobeným z plechu a stočeným do kruhu, do ktorého stredu sa umiestni zapálená sviečka. Vnútorná strana svietnika je medená a umocňuje teplé odtiene plameňa sviečky. Vznikajú tak nádherné výjavy s kúzelnou atmosférou.

Ručné práce - každý kus je jedinečný originál a Fair Trade výrobky sa od seba navzájom drobne líšia.
Sviečka nie je súčasťou balenia, ale nemusíte sa báť, svietnik má plechové dno, na ktoré bezpečne položíte sviečky rôznych veľkostí aj tvarov.

Rozmery: priemer 10,3 cm, výška v najvyššom mieste 11,2 cm.

Ručne vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu TARA

Už od začiatku 70. rokov projekt TARA bojuje za dôstojnosť tých najchudobnejších ľudí v Indii. Početné iniciatívy v oblasti vzdelávania, práv žien, ochrane životného prostredia a zamestnávania zlepšujú životy drobných remeselníkov v slumoch Dillí a okolitých komunít.
Tara napríklad organizuje 6-mesačný kurz šitia pre ženy, po ktorého dokončení si krajčírka môže za pomoci mikroúveru od spoločnosti TARA zakúpiť vlastný šijací stroj a začať podnikať. Tak si už viac ako 250 žien bolo schopných vybudovať sebestačnú ekonomickú existenciu.

V roku 2011 vybudovali komunitné centrum pre 2000 zapojených členov, kde prebiehajú spomínané kurzy šitia, a druhé poschodie slúži ako výukové centrum pre školákov. Ich rodičia sú obvykle negramotní, a tak im nemôžu pomáhať s domácimi úlohami. V centre sa však dostáva podpory už 100 deťom a TARA tiež neúnavne v chudobnej populácii upozorňuje na dôležitosť vzdelania, najmä pre dievčatá.

Tretím pilierom Komunitného centra je Centrum zdravotnej starostlivosti s 3 nemocničnými lôžkami a lekárom.   V Indii totiž neexistuje sociálne zabezpečenie a zdravotné poistenie je veľmi drahé.   Návšteva tohto zdravotného strediska však vyžaduje len nízky poplatok a TARA vyjednala s nemocnicami zníženie cien. Komunita navyše platí až 80 % nákladov každému členovi, ktorý musí do nemocnice.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu