Vianočný stromček zo škorice z Vietnamu, 18,5 cm

Krásna vianočná dekorácia z voňavej škoricovej kôry v podobe vianočného stromčeka. Krásne vyzerá, krásne vonia.

Skladom (1 ks)
Kód: EZ36185
14,42 € 11,92 € bez DPH 14,42 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.1 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Krásny dekoračný vianočný stromček, ktorý ručne vyrobili ľudia vo Vietname zo škoricovej kôry. Nádherná vianočná dekorácia, ktorá nielen krásne vyzerá, ale aj nádherne vonia a jemne dokreslí vianočnú atmosféru.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarom aj farbou.

Rozmery: výška 18,5 cm, šírka 12,5 cm.

Ručne vyrobená v rámci Fair Trade projektu vo Vietname

Tento nádherný dekoračný stromček vyrobili drobní remeselníci z organizácie Mai Vietnamesa Handicrafts vo Vietname. "Mai" znamená vo vietnamčine "ráno" a je obrazom lepšej budúcnosti ľudí prostredníctvom férovej remeselnej výroby. Organizáciu založili v roku 1990 sociálni pracovníci pôvodne ako rehabilitačné centrum pre deti a mládež žijúce na ulici. Neskôr však začali spolupracovať aj s malými rodinnými podnikmi a dnes organizujú aj vzdelávacie semináre o tradičných spôsoboch spracovania v mieste dostupných a obnoviteľných materiálov, zaistení kvality, vývoji dizajnu či účtovníctva.

Veľký dôraz je kladený na výmenu skúseností a nápadov medzi jednotlivými skupinami výrobcov, ktoré dnes čítajú 1000 členov. Časť výťažku je stále venovaný na sociálne projekty zamerané na deti, mladistvých a ženy. Ostatne väčšinu pracovníkov Mai Vietnamesa Handicrafts tvoria ženy, na vedúcich pozíciách pracovných skupín je to 90%.

Každá skupina výrobcov sa špecializuje na konkrétne remeslo podľa tradície svojho regiónu. Bambusovými výrobkami sú tak známi predovšetkým výrobcovia na severe krajiny. Všetci dostávajú spravodlivé mzdy a objednávky sú rozložené rovnomerne s realistickým prihliadnutím na čas, ktorý treba každému výrobku venovať. Každý remeselník má tiež zdravotné poistenie, čo vo Vietname znamená, že 80% nákladov na zdravotnú starostlivosť hradí poisťovňa a zvyšných 20% sám pacient. Spolupracovníci Mai Vietnamesa Handicrafts môžu tiež využiť mikroúvery napríklad na nákup šijacích strojov alebo využiť školské štipendiá.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu