Vianočný stromček z mangového dreva s patinou z Indie, 20 cm

Pekný vianočný stromček ručne vyrobený z mangovníka v Indii a opatrený bielou patinou evokujúcou sneh a zimu. Vkusná vianočná dekorácia s príbehom.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EZ615642
5,58 € 4,61 € bez DPH 5,58 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.3 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Pekná, jednoduchá a symbolická vianočná dekorácia v podobe ihličnatého stromu ručne vyrobeného z dreva mangovníka v Indii drobnými remeselníkmi. Biela patina stromčeka evokuje zimu a sneh, aj keď táto povrchová úprava nefarbí ani nechladí. Stromček stojí sám, môžete si ho ľahko postaviť kam uznáte za vhodné bez toho, aby ste museli kmienok zrezávať podľa vášho stojana. Tradícia aj originalita v jednom výrobku z mangového dreva.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je jedinečný originál a líši sa veľkosťou, tvarom aj farbou.

Rozmery: výška 20 cm, šírka 14,5 cm, hĺbka 2,5 cm.
Hmotnosť cca 220 g.

Ručne vyrobený v Indii v rámci fair trade projektu

Stromček vyrobili drobní indickí remeselníci, ktorí spolupracujú s Fair Trade organizáciou Noah's Ark International Exports (slovensky Medzinárodné exporty Noemova archa) so sídlom v Moradabade v Indii. Cieľom Noemovej archy je bojovať proti vykorisťovaniu remeselníkov priekupníkmi a umožniť im získať dôstojnejšiu odmenu prostredníctvom priameho vývozu a Fair Trade.

A to sa jej darí. K spoločnosti sa pripája stále viac a viac výrobcov a dnes spolupracuje už so 100 skupinami producentov, ktoré vyrábajú celý rad rôznych remeselných výrobkov. So zvyšujúcim sa objemom tovaru tak bolo možné zaobstarať si centrálnu dielňu na kontrolu kvality a vlastný sklad na balenie tovaru a prípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školenia remeselníkov prebiehajú v ich domovoch, a dostáva sa im aj toľko potrebného vybavenia pre vyššiu bezpečnosť práce. Pre deti remeselníkov sa potom ponúka bezplatné vzdelávanie, učebné pomôcky a pravidelné stravovanie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu