Vianočné Betlehem na sviečku, medený

Nádherný kruhový Betlehem ručne vyrobený z plechu v Indii, ktorý bude so sviečkou vo vnútri vydávať zlato-medené svetlo a šíriť kúzelnú vianočnú atmosféru.

Skladom (9 ks)
Kód: GL518243
15,38 € 12,71 € bez DPH 15,38 € / 1 ks
Kategória: Fair trade betlehemy
Hmotnosť: 0.114 kg
Hmotnost: 114 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Nádherný Betlehem s výjavmi ručne vyrobenými z plechu a stočenými do kruhu, do ktorého stredu sa umiestni zapálená sviečka. Vnútorná strana Betlehemu je medená a umocňuje teplé odtiene plameňa sviečky. Vznikajú tak nádherné vianočné výjavy s kúzelnou atmosférou.

Priamo pred očami sa odvíja príbeh narodenia Ježiška uloženého v jasličkách v chlieve, Troch kráľov i ťavy, ktorý ich sprevádza.

Ručné práce - každý kus je jedinečný originál a Fair Trade výrobky sa od seba navzájom drobne líšia.
Sviečka nie je súčasťou balenia, ale nemusíte sa báť, Betlehem má plechové dno, na ktoré bezpečne položíte sviečky rôznych veľkostí i tvarov.

Rozmery: priemer 10 cm, výška v najvyššom mieste 11,5 cm.

Ručne vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu TARA

Už od začiatku 70. rokov projekt TARA bojuje za dôstojnosť tých najchudobnejších ľudí v Indii. Početné iniciatívy v oblasti vzdelávania, práv žien, ochrane životného prostredia a zamestnávania zlepšujú životy drobných remeselníkov v slumoch Dillí a okolitých komunít.
Tara napríklad organizuje 6-mesačný kurz šitia pre ženy, po ktorého dokončení si krajčírka môže za pomoci mikroúveru od spoločnosti TARA zakúpiť vlastný šijací stroj a začať podnikať. Tak si už viac ako 250 žien bolo schopných vybudovať sebestačnú ekonomickú existenciu.

V roku 2011 vybudovali komunitné centrum pre 2000 zapojených členov, kde prebiehajú spomínané kurzy šitia, a druhé poschodie slúži ako výukové centrum pre školákov. Ich rodičia sú obvykle negramotní, a tak im nemôžu pomáhať s domácimi úlohami. V centre sa však dostáva podpory už 100 deťom a TARA tiež neúnavne v chudobnej populácii upozorňuje na dôležitosť vzdelania, najmä pre dievčatá.

Tretím pilierom Komunitného centra je Centrum zdravotnej starostlivosti s 3 nemocničnými lôžkami a lekárom.   V Indii totiž neexistuje sociálne zabezpečenie a zdravotné poistenie je veľmi drahé.   Návšteva tohto zdravotného strediska však vyžaduje len nízky poplatok a TARA vyjednala s nemocnicami zníženie cien. Komunita navyše platí až 80 % nákladov každému členovi, ktorý musí do nemocnice.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu