Vianočné Betlehem na sviečku, medený

Nádherný kruhový Betlehem ručne vyrobený z plechu v Indii, ktorý bude so sviečkou vo vnútri vydávať zlato-medené svetlo a šíriť kúzelnú vianočnú atmosféru.

Skladom (>10 ks)
Kód: GL518243
15,38 € 12,71 € bez DPH 15,38 € / 1 ks
Kategória: Fair trade betlehemy
Hmotnosť: 0.114 kg
Hmotnost: 114 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Nádherný Betlehem s výjavmi ručne vyrobenými z plechu a stočenými do kruhu, do ktorého stredu sa umiestni zapálená sviečka. Vnútorná strana Betlehemu je medená a umocňuje teplé odtiene plameňa sviečky. Vznikajú tak nádherné vianočné výjavy s kúzelnou atmosférou.

Priamo pred očami sa odvíja príbeh narodenia Ježiška uloženého v jasličkách v chlieve, Troch kráľov i ťavy, ktorý ich sprevádza.

Ručné práce - každý kus je jedinečný originál a Fair Trade výrobky sa od seba navzájom drobne líšia.
Sviečka nie je súčasťou balenia, ale nemusíte sa báť, Betlehem má plechové dno, na ktoré bezpečne položíte sviečky rôznych veľkostí i tvarov.

Rozmery: priemer 10 cm, výška v najvyššom mieste 11,5 cm.

Ručne vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu TARA

Už od začiatku 70. rokov projekt TARA bojuje za dôstojnosť tých najchudobnejších ľudí v Indii. Početné iniciatívy v oblasti vzdelávania, práv žien, ochrane životného prostredia a zamestnávania zlepšujú životy drobných remeselníkov v slumoch Dillí a okolitých komunít.
Tara napríklad organizuje 6-mesačný kurz šitia pre ženy, po ktorého dokončení si krajčírka môže za pomoci mikroúveru od spoločnosti TARA zakúpiť vlastný šijací stroj a začať podnikať. Tak si už viac ako 250 žien bolo schopných vybudovať sebestačnú ekonomickú existenciu.

V roku 2011 vybudovali komunitné centrum pre 2000 zapojených členov, kde prebiehajú spomínané kurzy šitia, a druhé poschodie slúži ako výukové centrum pre školákov. Ich rodičia sú obvykle negramotní, a tak im nemôžu pomáhať s domácimi úlohami. V centre sa však dostáva podpory už 100 deťom a TARA tiež neúnavne v chudobnej populácii upozorňuje na dôležitosť vzdelania, najmä pre dievčatá.

Tretím pilierom Komunitného centra je Centrum zdravotnej starostlivosti s 3 nemocničnými lôžkami a lekárom.   V Indii totiž neexistuje sociálne zabezpečenie a zdravotné poistenie je veľmi drahé.   Návšteva tohto zdravotného strediska však vyžaduje len nízky poplatok a TARA vyjednala s nemocnicami zníženie cien. Komunita navyše platí až 80 % nákladov každému členovi, ktorý musí do nemocnice.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie