Váza z palmového lístia z Bangladéša, 26 cm

Ručne robená zdobená váza z palmového lístia od žien z Bangladéša. Prírodná farba vhodná do každého interiéru.

Skladom (2 ks)
Kód: EW530615
8,64 € 7,14 € bez DPH 8,64 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené vázy a kvetináče
Hmotnosť: 0.435 kg
Hmotnost: 435 g
Eine Welt Handel: Fair trade garance Eine Welt Handel Pirsch

Prírodné Fair Trade váza na kvety z palmového lístia od žien z Bangladéša. Prírodná farba umožní využiť ju na takmer akúkoľvek kyticu v akomkoľvek interiéri.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a líši sa veľkosť, tvar aj farba. Upozorňujeme, že váza skutočne nie je symetricky guľatá, ako sme zvyknutí zo strojovej výroby. Vyrobili malé skupiny žien v Bangladéši za spravodlivú Fair Trade odmenu a za férových pracovných podmienok.

Od žien z Fair Trade projektu v Bangladéši

Spracovanie palmových listov má v Bangladéši veľmi dlhú tradíciu; kresťanské skupiny remeselníkov z nich už dávno vyrábali rôzne košíky. Pre nespravodlivé pracovné podmienky a klesajúcu motiváciu komunitných vodcov však hrozilo, že toto remeslo zanikne. V roku 1992 však Karl Pirsch spolu s miestnymi remeselníkmi založil projektovú skupinu, s ktorou začal obchodovať podľa princípov Fair Trade. O 6 rokov neskôr ju pod svoje krídla prevzala organizácia ASK Handicrafts, pre ktorú dnes z palmového lístia vyrába koše, odevy, krabice a tácky na 735 samostatných a sebavedomých producentov v Bangladéši. Tovar vyrába iba ženy, muži zaisťujú dodávky surovín.

ASK Handicrafts striktne dodržiava zásady Fair Trade a remeselníkom ponúka spravodlivú mzdu, mikro úvery na nákup surovín a vylepšenia dielničiek a štrukturálny fond podľa potrieb daného zoskupenia výrobcov. Cieľom organizácie je rozvoj výroby a obchodu, zlepšenie postavenia žien v spoločnosti a zastavenie vidieckeho exodu do miest. Aj preto remeselníci vyrábajú svoj prútený tovar priamo vo svojich obciach, mnohokrát vo veľmi vzdialených oblastiach Bangladéša.

Skupiny producentov sa rozkladajú po celej krajine a vyrábajú širokú škálu výrobkov zo surovín v mieste prirodzene dostupných ako sú palmové listy, morská tráva, hogla či juta. Neustále skúša nové nápady av spolupráci s ostatnými profesiami a požiadavkami trhu vytvára nové produkty.

Rozmery: výška 26 cm, vnútorný priemer hrdla 9,5 cm, obvod v najširšom mieste 74 cm.
Hmotnosť: 435 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu