Váza z palmového lístia z Bangladéša, 26 cm

Ručne robená zdobená váza z palmového lístia od žien z Bangladéša. Prírodná farba vhodná do každého interiéru.

Skladom (2 ks)
Kód: EW530615
8,64 € 7,14 € bez DPH 8,64 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené vázy a kvetináče
Hmotnosť: 0.435 kg
Hmotnost: 435 g
Eine Welt Handel: Fair trade garance Eine Welt Handel Pirsch

Prírodné Fair Trade váza na kvety z palmového lístia od žien z Bangladéša. Prírodná farba umožní využiť ju na takmer akúkoľvek kyticu v akomkoľvek interiéri.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a líši sa veľkosť, tvar aj farba. Upozorňujeme, že váza skutočne nie je symetricky guľatá, ako sme zvyknutí zo strojovej výroby. Vyrobili malé skupiny žien v Bangladéši za spravodlivú Fair Trade odmenu a za férových pracovných podmienok.

Od žien z Fair Trade projektu v Bangladéši

Spracovanie palmových listov má v Bangladéši veľmi dlhú tradíciu; kresťanské skupiny remeselníkov z nich už dávno vyrábali rôzne košíky. Pre nespravodlivé pracovné podmienky a klesajúcu motiváciu komunitných vodcov však hrozilo, že toto remeslo zanikne. V roku 1992 však Karl Pirsch spolu s miestnymi remeselníkmi založil projektovú skupinu, s ktorou začal obchodovať podľa princípov Fair Trade. O 6 rokov neskôr ju pod svoje krídla prevzala organizácia ASK Handicrafts, pre ktorú dnes z palmového lístia vyrába koše, odevy, krabice a tácky na 735 samostatných a sebavedomých producentov v Bangladéši. Tovar vyrába iba ženy, muži zaisťujú dodávky surovín.

ASK Handicrafts striktne dodržiava zásady Fair Trade a remeselníkom ponúka spravodlivú mzdu, mikro úvery na nákup surovín a vylepšenia dielničiek a štrukturálny fond podľa potrieb daného zoskupenia výrobcov. Cieľom organizácie je rozvoj výroby a obchodu, zlepšenie postavenia žien v spoločnosti a zastavenie vidieckeho exodu do miest. Aj preto remeselníci vyrábajú svoj prútený tovar priamo vo svojich obciach, mnohokrát vo veľmi vzdialených oblastiach Bangladéša.

Skupiny producentov sa rozkladajú po celej krajine a vyrábajú širokú škálu výrobkov zo surovín v mieste prirodzene dostupných ako sú palmové listy, morská tráva, hogla či juta. Neustále skúša nové nápady av spolupráci s ostatnými profesiami a požiadavkami trhu vytvára nové produkty.

Rozmery: výška 26 cm, vnútorný priemer hrdla 9,5 cm, obvod v najširšom mieste 74 cm.
Hmotnosť: 435 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie